Tegoroczny Falkon dobiegł już końca, ale to wcale nie oznacza, że na konwentowej mapie Polski na ten rok wyczerpały się już atrakcje. Dlatego prezentujemy Wam kolejny Poniedziałkowy Flash Konwentowy, wyjątkowo wieczorny, a w nim:

Rybnik, gdzie już w najbliższy weekend odbędzie się Tsuru Japan Festival, czyli konwent miłośników kultury japońskiej.

Idea stworzenia grupy osób z okolic Rybnika, dzielącej tą samą pasję do kultury japońskiej, pojawiła się stosunkowo niedawno, bo w roku 2012. Narodziła się wtedy grupa “Tsuru”, co w języku japońskim oznacza żurawia, symbol szczęścia i długowieczności. Od grupy do festiwalu nie minęło dużo czasu i w tym miesiącu już po raz czwarty Japonia zagości na południu Śląska. Z roku na rok na festiwalu przybywa atrakcji, wśród których znajdziecie m. in, warsztaty, prelekcje, konkursy i wiele innych ciekawostek, dlatego też z pewnością wszyscy fani Dalekiego Wschodu będą zadowoleni. Zainteresowani? Obierzcie zatem kurs na ZST w Rybniku.

 W tym samym czasie, jednak trochę bardziej na północy, odbywa się też Elgacon 2016 - 12 Płockie Dni Fantastyki, organizowany przez Płocki Klub Fantastyki Elgalh’ai, gdzie z kolei będziecie mogli zanurzyć się w klimaty magii i historii.
W tym roku jak zawsze możecie liczyć na bogaty program, w którym znalazło się miejsce na LARPy, sesje RPG, konkursy, a także prelekcje około fantastyczne i bloki mangowe. Jeśli zatem uda Wam się dotrzeć do Płocka, zajrzyjcie do Szkoły Podstawowej nr 22, bo warto.