Cześć i czołem! Serdecznie witamy Was w kolejnym Poniedziałkowym Flashu Konwentowym! Usiądźcie więc wygodnie z kubkiem ciepłej herbatki i poznajcie bliżej propozycje na najbliższy tydzień. Tym razem mamy ich pięć: Tsuru Japan Festival, Gratislavia XVII, Elgacon, Bebok VIII i Overcon 2017.

Na dobry początek Rybnik, gdzie już w najbliższy weekend odbędzie się kolejna edycja Tsuru Japan Festival, czyli konwentu dla wszystkich miłośników kultury japońskiej. Idea stworzenia formacji dzielącej tą samą pasję do kultury japońskiej pojawiła się stosunkowo niedawno, bo w roku 2012. Narodziła się wtedy grupa “Tsuru”, co w języku japońskim oznacza żurawia - symbol szczęścia i długowieczności. Od sformowania grupy do festiwalu nie minęło dużo czasu i w najbliższy weekend już po raz piąty Japonia zagości na południu Śląska. Z roku na rok na festiwalu przybywa atrakcji, wśród których znajdziecie m. in., warsztaty, prelekcje, konkursy i wiele innych ciekawostek, które trwają przez całą dobę. Naturalnie będzie też konkurs cosplay i oczywiście doskonały social. Impreza z pewnością zadowoli nawet najbardziej wybrednych fanów Orientu. Chcecie się przekonać, dlaczego? Obierzcie zatem kurs na ZST w Rybniku.

Tsuru

Dla tych, którzy w tym samym czasie wybiorą północ, proponujemy Elgacon - XIII Płockie Dni Fantastyki. Tegoroczna edycja, która jako motyw przewodni wybrała mitologie, legendy oraz przesądy, znów uraczy nas szerokim wachlarzem atrakcji. Znajdziecie wśród nich oczywiście prelekcje oraz panele dyskusyjne, spotkania z zaproszonymi gośćmi, dużą ilość wciągających konkursów oraz stoiska pełne barwnych towarów. Wszystko to podzielone zostało na kilka bloków tematycznych, rozciągających się od literatury i filmów, przez gry wszelakie, na mandze i anime kończąc. Nie zwlekajcie zatem i jeżeli również chcecie poczuć tę wyjątkową atmosferę, zajrzyjcie do Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 22 przy ul. Czwartaków 6.

Elgacon

Bebok - to postać z wierzeń słowiańskich, zazwyczaj zamieszkująca okolice ludzkich zabudowań, która karała niegrzeczne dzieci nie wykonujące poleceń rodziców. Bebok to także dwudniowy konwent, skierowany głównie do fanów szeroko pojętej fantastyki, jednak nie zamykający się przed fanami innych gałęzi rozrywki. Będziecie mogli spróbować swoich sił w gry fabularne lub planszowe, albo wziąć udział w jednym z organizowanych konkursów. Do wyboru są również prelekcje, warsztaty i różne pokazy, dlatego każdy znajdzie tu coś dla siebie.To już ósma edycja tego wydarzenia, co tylko dowodzi rosnącej jego popularności. Wydarzenia, na którym również i Wy możecie się znaleźć, obierając kurs na Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 przy ul. Powstańców Warszawskich 12 w Bytomiu.

Bebok

W ten weekend nie zabraknie też planszówek. Wszystko za sprawą XVII edycji wrocławskiej Gratislavii, na której dobrze bawić mogą się zarówno doświadczeni planszowi wyjadacze, jak i osoby mniej w temacie obeznane. Jak zawsze dla wszystkich dostępna będzie specjalna wypożyczalnia, w której znalazło się miejsce na kilkaset tytułów. Z kolei na swoich stoiskach goście wydarzenia zaprezentują świeżutkie nowości wydawnicze. Nie obejdzie się też bez innych atrakcji, w tym interesujących konkursów, w których do wygrania są oczywiście gry planszowe. Jeśli zatem jesteście fanami tej formy rozrywki i zdarzy się Wam być w ten weekend we Wrocławiu, zajrzyjcie do Strefy Kultury Studenckiej przy ul. Hoene-Wrońskiego 10.

Gratislavia

A może dla odmiany gry bitewne? Nie ma problemu, a to za sprawą drugiej edycji białostockiego Overconu. W tegorocznym programie znalazło się miejsce na strefę gier bitewnych, łączącą warsztaty z nauki gry z turniejami dla profesjonalistów i mniej zaawansowanych graczy, strefę gier planszowych z 50 najpopularniejszymi tytułami oraz oczywiście sporo prelekcji na tematy związane z historią, fantastyką oraz grami planszowymi, bitewnymi i komputerowym. Jakby tego było mało, Overcon przygotował ponadto strefę wirtualnej rzeczywistości, strefę wolnego grania wraz z grami retro, a na deser turniej CS:GO, w którym zmierzy się 8 najlepszych drużyn z Białegostoku. Wszystko to czekać na Was będzie w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Staszica z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Sienkiewicza 57.

Overcon