Listopad obfitował będzie w kilka naprawdę wartych uwagi wydarzeń o zróżnicowanym zakresie tematycznym. Postaramy się, by żadne z nich nie umknęło Waszej uwadze, dlatego koniecznie zaglądajcie do Poniedziałkowego Flasha Konwentowego. W tym tygodniu nasza wycieczka przejdzie od Namiconu na zachodzie po lubelski Falkon na wschodzie. Dołączycie?

Namicon wraca do sprawdzonego formatu domówki i nie, nie jest to jedynie puste zapewnienie. Konwent odbędzie się bowiem w siedzibie Fundacji Przyjaźni Polsko-Japońskiej NAMI przy ul. Energetycznej 14 we Wrocławiu, gdzie próżno szukać atmosfery wielkiego konwentu. Nie oznacza to wcale, że nie macie co liczyć na żadne atrakcje. Wręcz przeciwnie, organizatorzy stawiają na pełną integrację dzięki prelekcjom, warsztatom, wspólnym grom i zabawom. Do tego dochodzi wspólne gotowanie, a w sobotni wieczór wypełniona dobrą muzyką impreza taneczna. Każdy uczestnik może ponadto liczyć na pełne wyżywienie, nocleg i oczywiście mnóstwo wieczornych rozmów na tematy wszelakie. Czego chcieć więcej od dobrej domówki?

Namicon

Z kolei Lublin w najbliższy weekend już po raz osiemnasty gościć będzie Festiwal Fantastyki Falkon, czyli jedno z największych wydarzeń w Polsce poświęconych fantastyce i nurtom jej pokrewnym. Spotkacie tutaj więc fanów nie tylko książek, ale również gier, filmów, komiksów i wszystkiego, co napędza Wasze "fantastyczne" pasje. Ponad 600 wydarzeń zagwarantuje wszystkim odwiedzającym wysokie dawki dobrej zabawy. Znajdziecie wśród nich spotkania z autorami i gośćmi specjalnymi, bloki tematyczne wypełnione panelami dyskusyjnymi i prelekcjami, konkursy i warsztaty, pokazy oraz wystawy. Do tego e-sport, gry z prądem i bez prądu, a obok nich stoiska wystawców i punkty informacyjne partnerów festiwalu. A jeżeli nadal jest Wam mało, na deser dorzucimy trzy turnieje: Drużynowe Mistrzostwa Gier Planszowych, NERD oraz Kosplay, co powinno zaspokoić apetyty nawet najbardziej wymagających fanów. Wszystkiego nie da się opisać, trzeba to zobaczyć - odwiedźcie teren Targów Lublin przy ul. Dworcowej 11.

Falkon