W czasie, kiedy szykujemy dla Was kolejne materiały z Tsuru Japan Festival, warto spojrzeć na kolejny weekend, bowiem wcale nie będzie on jałowy, jeżeli chodzi o sferę konwentową. Na dobry początek proponujemy Opolcon, a jeśli mieszkacie bliżej wybrzeża - szczeciński Beton.

Trzydniowy, całkowicie darmowy i tworzony przez fanów i dla fanów. Taki właśnie jest opolski konwent, który już w najbliższy weekend po raz piąty zawita do Zespołu Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki. Czego możecie spodziewać się tym razem? Masy prelekcji, spotkań z gośćmi specjalnymi, konkursu cosplay, bogatego wyboru planszówek. Znajdzie się też coś dla miłośników gier RPG i LARP-ów. I żeby nie było, noc wcale nie nie oznacza przerwy w atrakcjach. Wręcz przeciwnie - wiele ciekawych zajęć znajdziecie w budynku Zespołu Szkół Ekonomicznych, gdzie również będą miejsca noclegowe dla uczestników.

Opolcon

Beton niezbyt kojarzy się z konwentami, prawda? Nic bardziej mylnego, a dowiedzie tego Beton, zwany inaczej pierwszą edycją szczecińskich spotkań z popkulturą. Spotkacie więc na nim nie tylko pasjonatów, ale również i twórców wszelkiego rodzaju komiksów, książek, filmów, seriali, gier oraz sztuk muzycznych i wizualnych. Będziecie mogli wziąć udział w wielu warsztatach, nacieszyć oczy w czasie konkursu cosplay, wysłuchać interesujących prelekcji, a w wolnej chwili poszperać w poszukiwaniu ulubionych tytułów na giełdzie komiksów. Z założenia Beton ma być lokalnym minikonwentem, ale być może dzięki Wam stanie się czymś znacznie większym. Sprawdźcie sami, odwiedzając w sobotę między 10:00 a 18:00 Bibliotekę Międzywydziałową US przy al. Piastów 40b, budynek 3.

Beton