Czwarta edycja Tsuru Japan Festival już za nami. I choć poniedziałek kręci się pełną gębą, jest to również czas, kiedy przedstawiamy Wam nasz kolejny Poniedziałkowy Flash Konwentowy. A co ciekawego znalazło się w nim dzisiaj?

W najbliższy weekend znów odwiedzimy Śląsk, tym razem zatrzymując się w Bielsku-Białej na ŁAŁ - 43h z pasją 2016, odbywający się w tamtejszym V Liceum Ogólnokształcącym. Projekt ten ma na celu promowanie wśród młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej alternatywnych form spędzania czasu wolnego. Będzie z czego wybierać, bowiem organizatorzy zapowiadają sporo ciekawych prelekcji, warsztatów i konkursów, a wszystko podzielone na cztery bloki tematyczne: survivalowo-podróżnicy, artystyczny, gier i fandomowy. Czeka na Was także noc filmowa.

W Sączowie z kolei czeka Was sobota z planszówkami, czyli Bebok - edycja specjalna. Bytomski konwent, którego maskotoką jest postrach wszystkich niegrzecznych dzieci, opuszcza swój macierzysty port, chcąc szerzyć magię gier planszowych. Jeżeli zatem również cheilibyście ją poczyć, udajcie się koniecznie do Domu Kultury w Sączowie, gdzie czekać na Was będzie nowoczesna wypożyczalnia gier planszowych dostępna dla wszystkich.

A jak już będziecie na południu, możecie też wstąpić na czwartą edycję Opolconu. Trzydniowy, całkowicie darmowy i tworzony przez fanów i dla fanów. Taki właśnie jest opolski konwent, który już w ten weekend odbędzie się w tamtejszym Zespole Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki. Czego możecie spodziewać się tym razem? Masy prelekcji, spotkań z gośćmi specjalnymi, konkursu cosplay, bogatego wyboru planszówek. Znajdzie się też coś dla miłośników gier RPG i LARPów.