Kurz po Pyrkonie już powoli opada, pora zatem poszukać kolejnych wydarzeń wartych odwiedzenia. Nieważne, czy jesteś tuż po maturach, czy właśnie powoli nadciąga piękny czas zwany sesją - zajrzyj do naszego Poniedziałkowego Flasha Konwentowego i sprawdź, gdzie jechać by zapomnieć. W tym tygodniu polecamy Sakurakon V, Dzień Darmowego Komiksu, Filozofikon 2 i Złoty Gryf.

Na początek Opole i piąta edycja konwentu Sakurakon, który w tym roku po raz pierwszy zajmie całe dwa dni. W związku z tym naturalnie liczyć możecie na większą ilość atrakcji. A co ciekawego przygotowali dla Was organizatorzy? Zacznijmy od paneli, które przybliżą Wam historię i kulturę Kraju Kwitnącej Wiśni. Będzie o literaturze, muzyce, szkolnictwie, a nawet o japońskim kinie grozy. Oczywiście nie zabraknie też pogadanek stricte związanych z mangą i anime, a dla tych bardziej obytych z tematem - 8 godzin wiedzówek. Do tego warsztaty, konkursy, turnieje i oczywiście konkurs cosplay. Ten ostatni pojawi się w dwóch odsłonach: tradycyjny z pulą nagród siegającą 600 zł i tzw. Evil Cosplay - czyli recykling w praktyce, w którym strój tworzycie jedynie z przedmiotów dostępnych na konwencie. Gdzie można spotkać takie atrakcje? Wystarczy, że 13 i 14 maja odwiedzicie opolski Młodzieżowy Dom Kultury, znajdujący się przy ul. Skautów Opolskich 10.

Sakurakon V

Wszystkim fanom komiksu polecamy w najbliższą sobotę Poznań, a konkretnie gmach Biblioteki Uniwersyteckiej przy ul. Ratajczaka 38-40. Odbędzie się tam bowiem czwarta edycja Dnia Darmowego Komiksu, na którym...rozdane zostaną darmowe komiksy. To jednak nie wszystko, bo czymże byłoby wydarzenie traktujące o komiksach bez spotkań autorskich, sklepów z komiksami i wystaw? Dorzućmy do tego konkurs cosplay i games room, a otrzymamy naprawdę pokaźne święto fanów rysowanych historii. Wstęp na wydarzenie jest darmowy.

Dzień Darmowego Komiksu

Z kolei w Krakowie najbliższa sobota i niedziela upłynie po znakiem drugiej edycji Filozofikonu, czyli nowatorskiego połączenia konwentu z konferencją naukową, w czasie której spojrzycie na współczesną popkulturę z nieco innej perspektywy. Filozofikon do doskonała okazja, by osoby na co dzień zajmujące się intelektualnymi poszukiwaniami, zarówno zwykli studenci, jak i osoby na wyższym szczeblu kariery naukowej, wdali się w interesującą dyskusję z fanami najpopularniejszych obecnie filmów, gier, książek i innych podobnych tworów. Wszyscy zainteresowani powyższym połączeniem powinni zajrzeć w ten weekend do krakowskiej Arteteki, mieszczącej się przy ul. Rajskiej 12. Pierwsza edycja przyciągnęła ponad 200 uczestników. Czy w tym roku uda się pobić ten wynik?

Filozofikon 2

Na koniec Białystok i jednodniowy konwent Złoty Gryf, na którym żaden fan fantastyki nie powinien się nudzić. A będzie to możliwe dzięki naprawdę sporej ilości atrakcji, które podzielone zostały na osiem bloków tematycznych: blok fantastyki, blok azjatycki, blok anglojęzyczny, blok naukowy, blok konkursowy, blok bitewny, blok planszowy, blok warsztatowy oraz blok konsolowy. Ponadto na koniec konwentu zorganizowany zostanie konkurs strojów “Ordo Gryficari”, w czasie którego będziecie mogli zobaczyć fantastyczne kreacje wzorowane na postaciach z gier, książek, filmów oraz unikalne przebrania bazujące jedynie na wyobraźni ich twórców. Na deser dorzućmy jeszcze pokazy walk szablą i bronią bezpieczną. Wszystko to już w najbliższą sobotę w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Staszica, przy ul. Sienkiewicza 57.

Złoty Gryf