Dzień dobry, cześć i czołem! Mamy poniedziałek, 21 dzień listopada, a do końca roku pozostało równe 40 dni. Słońce wzeszło dziś o godzinie 7:05, a zaszło o 15:49. A teraz pora na nasz cotygodniowy Poniedziałkowy Flash Konwentowy, a w nim:

Odwiedzimy stolicę, gdzie w najbliższą sobotę odbędzie się Warszawski Festiwal Gier Planszowych 2016. Cykliczna, darmowa impreza na Stadionie Narodowym co roku przyciąga setki fanów planszówek, nie tylko z Warszawy. Festiwal podzielony został na kilka stref, dla tego z pewnością znajdzie się coś zarówno dla weteranów, jak i osób, które gry planszowe kojarzą głównie z chińczykiem i Monopoly. Najmłodsi też nie powinni się nudzić. Zaplanowanych jest także kilka premier, a jeżeli chcielibyście w coś zagrać, cały dzień dzień dostępna będzie profesjonalna wypożyczalnia i miejsce do gry.

Zawiniemy też na Łódzki Port Gier 33. Wydarzenie, które swoją premierę miało w roku 2012, tworzone jest w myśl zasady “od fanów dla fanów”. Oznacza to tyle, że nie generuje ono żadnych zysków, a skupia się przede wszystkim na promowaniu gier niewymagających zasilania. W czasie trwania imprezy będziecie mieli okazję zagrać w ponad 450 tytułów, z których część to nowości, wybierając spośród gier planszowych, karcianych czy bitewnych. Organizatorzy przez cały czas będą służyć Wam swoją radą i pomogą w doborze odpowiedniej gry, dostosowanej do Waszego poziomu umiejętności, a nawet z chęcią z Wami zagrają. Wszystko to i wiele więcej czeka Was już w najbliższy weekend w Łódzkim Domu Kultury.