Witamy Was w ostatni już w tym miesiącu poniedziałek. Ładnie to brzmi, prawda? Ostatni poniedziałek...Nadciągają Święta, a przed nimi kroczy jeszcze Mikołaj, trzeba zacząć się zatem powoli szykować. A na co warto się szykować? Zobaczcie sami.

Zaczynamy w Krakowie, gdzie czeka na Was kolejna edycja zwariowanego, świątecznego Xmasconu. Organizowany przez FUN Cube, najbardziej świąteczny konwent roku, to doskonała okazja by poznać nowych ludzi i wejść wesoło w ten piękny grudniowy klimat. Przybywajcie do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 przy ul. Czarnogórskiej 14, bo z pewnością dla nikogo nie zabraknie atrakcji. Atrakcji, które kręcić się będą wokół kultury Dalekiego Wschodu, a podzielone zostały na trzy bloki programowe: Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu, Dorigami i III Najemnego Oddziału Piechoty Japońskiej. Znalazło się też miejsce na cosplay i świąteczne konkursy.
 
Do Miasta Królów zawitają także zombie, a to za sprawą minikonwentu Flakon.
To już kolejna odsłona tego wydarzenia i choć nieumarli i Święta to dość nietypowe połączenie, mimo swojego mini formatu cieszy się dość dużą popularnością. Wpadnijcie do R'lyeh Cafe przy ul. Kurniki 3, gdzie czekać na Was będą zombie prelekcje, nieumarłe gry, a nawet możliwość zmiany w żywego trupa za sprawą ekipy od charakteryzacji.

Na wschód od Krakowa, w Rzeszowie, zabawicie się przy grach “bez prądu”, w ramach Games Days Rzeszów. Cykliczny festiwal, na którym będziecie mieli okazję w doborowym towarzystwie pograć w gry karciane, planszowe i strategiczne. Impreza odbywa się w Osiedlowym Klubie Kultury "Gwarek" na Osiedlu Kmity. Na miejscu dostępny dla Was będzie duży Gamesroom, w którym będziecie mogli zagrać w ponad 100 tytułów. Jeśli natomiast samo granie to za mało, zawsze będzie jeszcze okazja wziąć udział w pokazach gier, jak i w innych punktach programu.

 

Nie zabraknie też rozrywki dla fanów komiksów, bowiem w tym samym czasie, również w Rzeszowie, odbędzie się Mikołajkowe Podkarpackie Spotkania z Komiksem 2016.

Cykliczna grudniowa impreza, w czasie której będziecie mogli poczytać i podyskutować na temat swoich ulubionych tytułów i uniwersów. Wydarzenie podzielone zostało na trzy bloki tematyczne: komiksowy, mangowy i Star Wars, a to wszystko odbędzie się w Wojewódzkim Domu Kultury przy ulicy Stefana Okrzei 7.

 

Komiksy opanują też Bibliotekę Uniwersytecką w Poznaniu, a to za sprawą Comics Wars 2016.

Bitwa, w której naprzeciw siebie stają fani różnych uniwersów i głosują na najlepsze z nich. To jednak nie jedyna atrakcja, bowiem w czasie trwania imprezy będziecie mieli okazję spotkać się z autorami, wziąć udział w prelekcjach i warsztatach, a także obejrzeć ciekawe wystawy. I oczywiście zakupić nowe tytuły dzięki sklepom z komiksami.

Oj będzie się działo w najbliższy weekend.