Dziś poniedziałek, a więc czas na cotygodniowe zestawienie imprez, jakie czekają na nas w przyszły weekend. Na pierwszy ogień idzie największa z nich (i przy okazji jedna z największych w kraju) - Warsaw Comic Con Spring Edition wraz z towarzyszącym Good Game Warsaw. Dla równowagi mamy dwa niewielkie i jednodniowe wydarzenia - Ustroński Dzień z Fantastyką oraz Pszów Game Fest. Zaczynajmy!

 Warsaw Comic Con Spring Edition to trzecia już edycja molocha, który od zeszłego roku próbuje podbić nasze serca. Niezaprzeczalnie jest to wydarzenie niepowtarzalne na skalę krajową, choćby pod względem gości, którzy się na nim pojawią. Wystarczy wspomnieć seriale i filmy, w jakich grają/grali, by zdać sobie sprawę z rozmachu:

  • Gra o Tron
  • The Vampire Diares
  • Teen Wolf
  • The 100
  • The Hobbit
  • Pirates of the Caribbean
  • i wiele innych...

Ponadto pierwszy raz będzie dostępny płatny nocleg dla odwiedzających, zorganizowany w jednej z hal. Organizatorzy obiecują ogrzewanie (choć może nie będzie potrzebne), prysznice i toalety, a dla nocnych marków specjalnie wydzieloną przestrzeń kinową z pokaźnym zasobem filmów.

Według rozkładów, z centrum Warszawy będzie można dostać się do Nadarzyna darmowymi autobusami, ale lepiej nie pokładać zaufania w tym środku transportu, ponieważ poprzednim razem był on oblężony mocniej niż Helmowy Jar podczas najazdu Sarumana i jego armii Uruk-Hai.

Logo Warsaw Comic Con Spring Edition 2018

Dla fanów rozrywki elektronicznej przygotowano masę atrakcji w ramach Good Game Warsaw, który odbywa się dokładnie w tym samym miejscu i czasie co wspomniany Comic Con i nie wymaga zakupu dodatkowej akredytacji.

Podczas trwania wydarzenia będziecie mogli obejrzeć rozgrywki e-sportowe w znane gry online i w nich uczestniczyć, spotkać YouTuberów, zobaczyć ciekawostki technologiczne czy obejrzeć konkurs cosplay.

Logo Good Game Warsaw

Zejdźmy teraz trochę na ziemię i powiedzmy nieco o Ustrońskim Dniu z Fantastyką. Jest to jednodniowy event organizowany w Karczmie i Browarze Wrzos. Wstęp jest bezpłatny, a w programie znajdują się głównie prelekcje o tematyce RPG i LARP-owej. Standardowo też będzie można zagrać w grę planszową lub karcianą czy wziąć udział w LARP-ie lub sesji RPG.

Logo Ustrońskiego Dnia Fantastyki

Jeżeli mało Wam e-sportowych wrażeń, a mieszkacie niedaleko miejscowości Pszów w województwie Śląskim, zawsze możecie wpaść na Pszów Game Fest i za 5 złociszy akredytacji obejrzeć zmagania w Counter Strike: Global Offensive, zagrać w grę na VR, w Magic: The Gathering lub po prostu w grę planszową.

Logo Pszów Game Fest