Oto i 111. Poniedziałkowy Flash Konwentowy, w którym wyczekiwany przez wielu festiwal fantastyki Pyrkon znacząco dominuje, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że jedyne, co się odbędzie oprócz niego, to Game Fest 2. – Pszów 2019. Także i czas po Pyrkonie jest dosyć spokojny, więc będziemy mieli mniej do przekazania w nadchodzących flashach.

Co można napisać o Pyrkonie? Właściwie wszystko! Poczynając od tego, że jest to największy  i najważniejszy festiwal fantastyki w kraju, a do tego prawdopodobnie także największa impreza popkulturowa. Setki, jeżeli nie tysiące godzin programu w postaci wykładów, prelekcji, paneli dyskusyjnych czy konkursów, a do tego spotkania ze znanymi pisarzami, rysownikami czy nawet aktorami! Do tego wszystkiego mnogość stref tematycznych, strefa gastro, gigantyczna hala wystawców, gdzie znajdziemy dosłownie wszystko, czego tylko fan fantastyki może zapragnąć... I to w przyjaznej atmosferze, bo Pyrkon to także ludzie, którzy w nim uczestniczą. Każdy choć raz powinien odwiedzić Poznań, by doświadczyć magii tego festiwalu. Po więcej informacji odsyłamy do:

Logo festiwalu fantastyki Pyrkon 2019 w Poznaniu

Game Fest 2. – Pszów 2019 to lokalne wydarzenie poświęcone grom komputerowym i turniejom e-sportowym. Odbędą się rozgrywki w takich grach jak:

  1. Counter Strike: Global Offensive
  2. FIFA 19
  3. Hearthstone
  4. Fortnite.

Ponadto będzie dostępna strefa retro z urządzeniami z zeszłego stulecia, a nawet tysiąclecia ;-). Osób żądnych mniej prądożernych wrażeń na pewno zadowoli turniej i warsztaty karcianki Magic: The Gathering, a zwiedzającym powinna spodobać się strefa VR, pokaz i nauka latania dronem czy strefa samochodów RC. Ponadto nie zabraknie sprzętu gamingowego dla wymagających, który będzie można zakupić na miejscu. Wstęp kosztuje 5 zł.

Game Fest 2. - Pszów 2019 - turnieje e-sportowe i gry komputerowe