Ostatni tydzień maja i pierwszy weekend czerwca mocno uderzą w podwarszawski Nadarzyn, czyli kontynuujemy wydarzenia w stolicy i okolicy. Do tego dodajemy jeszcze imprezę postapokaliptyczną/survivalową także całkiem niedaleko od Warszawy, bo w Puszczy Kozienickiej, i wychodzi na to, że końcówkę maja zdominowało Mazowsze.

A co się dzieje w najbliższy weekend? Warsaw Comic Con V edycja wraz z Warsaw Games Show oraz V Konwent Preppers Poland.

Warsaw Comic Con tytułuje się największym wydarzeniem popkulturalnym w kraju. Jak to jest w praktyce? Tekst na ten temat znajdziecie w naszym dziale publicystycznym pod tytułem: „Publicystyka: Co jest większe? Pyrkon czy Warsaw Comic Con?”. Samą imprezę możemy wyróżnić za zaproszenie zagranicznych gości, którzy odwiedzą nasz kraj właśnie za sprawą WCC. A są to gwiazdy pierwszo- i drugoplanowe z takich produkcji jak „Pamiętniki Wampirów”, „Gra o Tron”, „Teen Wolf” czy „The 100”. To jednak nie wszystko, gdyż w tym roku wydarzenie odwiedzi autor trylogii i uniwersum „Metro 2033”, Dymitry Glukhovsky. Także fani cosplayu powinni być zadowoleni z odwiedzin Leona Chiro. Poza spotkaniami z gośćmi będzie całkiem sporo wystaw, pokazów i stoisk znanych firm związanych z filmami, serialami i komiksami. Wejściówki kosztują między 40 a 120 zł. Za autografy i spotkania z gwiazdami należy zapłacić osobno.

5 edycja festiwalu popkultury i komiksu Warsaw Comic Con

Warsaw Games Show to Good Game Warsaw po przeobrażeniu. Ta impreza e-sportowa odbywa się w ramach Warsaw Comic Con. Podczas wydarzenia będziemy mogli zarówno solo, jak i drużynowo zagrać w znane i popularne gry. Ponadto zaplanowano strefy gier indie, retro, karczmę „Gwinta” oraz coś dla najmłodszych ciałem lub duchem – strefę klocków COBI. Ceny są takie same jak w wypadku WCC, a bilety uprawniają do przemieszczania się po terenie obu imprez.

Warsaw Games Show

Jeżeli umiesz przetrwać w leśnej głuszy, mając przy sobie jedynie scyzoryk, hubkę, krzesiwo i prowiant, to V Konwent Preppers Poland jest dla Ciebie. Ale to nie wszystko, bo nie chodzi tylko o survival leśny. Jest to właściwie przygotowanie się na wszystkie okoliczności, włącznie z wybuchem wojny nuklearnej i przetrwaniem w zniszczonym przez nią świecie, a więc z pewnością dowiecie się, jak rozpoznać niebezpieczne obszary, zdobyć jedzenie czy jakie zapasy zawsze warto mieć w miejscu zamieszkania. Wejściówka kosztuje 150 zł.

V Konwent Preppers Poland