Listopad co prawda nie do końca mija jak sen złoty, a pogoda raczej nie zachęca do wychodzenia z domu, ale to nie znaczy jeszcze, że nie warto przynajmniej przeczytać naszego Flasha i rozważyć możliwości, które niesie najbliższy weekend – innych niż siedzenie w domu z kubkiem herbaty, naturalnie. 

Motyw przewodni konwentu Tsuru 2018, który odbędzie się najbliższą sobotę i niedzielę w Rybniku, to laleczki kokeshi, a na miłośników kultury wschodu będą tam czekać wielkie rzeczy (zdecydowanie większe od owych laleczek). Jednak nie tylko fani mangi czy anime będą mogli na tym rybnickim konwencie znaleźć coś dla siebie (chociaż prelekcja o „Popularnych anime, które są do D*py” mogłaby być mile widziana nawet, a może właśnie przede wszystkim, przez antyfanów), ale także osoby zainteresowane na przykład tworzeniem peruk, nauką improwizacji teatralnej czy też bodypaintingu. Wstęp na wydarzenie, jeśli chcielibyśmy zakupić wejściówkę, która umożliwi nam uczestnictwo w tych cudach przez cały weekend, wyniesie nas 60 złotych. Sama sobota to koszt 50 złotych, zaś za niedzielę zapłacimy 20 złotych. Jeśli jednak kupimy bilet wcześniej, w przedsprzedaży, to za cenę sobotnią weźmiemy udział w całym wydarzeniu.
Logo konwentu mangi i anime Tsuru
Innym eventem, który może zainteresować fanów mangi, anime i szeroko pojętego Wschodu, jest odbywający się w Gdyni Remcon – czyli największy konwent w Aglomeracji Gdańskiej, odbywający się od piątku do niedzieli włącznie. Będzie tam można posłuchać nie tylko o tym, jakimi spekulacjami otoczony jest najbliższy zimowy sezon anime, ale także spędzić chwilę na luźnej rozmowie w chatce wiedźm czy posłuchać, ile prawdy jest w powszechnych wierzeniach o tym, z czym jadają kanapki cosplayerzy. Koszt uczestnictwa w całym wydarzeniu, jeśli zarezerwujemy bilet wcześniej, wyniesie 40 złotych – nawet jeśli zapłacimy po przybyciu na konwent. Za połowę tej ceny możemy kupić bilet na piątek lub niedzielę, jeśli zaś zdecydujemy się w ostatniej chwili i wejściówkę kupimy dopiero na miejscu, to wejście na całe wydarzenie lub sobotę kosztować nas będzie 50 złotych.
Logo konwentu mangi i anime Remcon
Natomiast w sobotę 24 listopada w Krakowie coś dla siebie znajdą przede wszystkim pasjonaci  gier wideo – nie tylko ci, którzy lubią w nie grać, ale także ci zainteresowani procesem ich produkcji, bowiem właśnie wtedy podczas Małopolskiej Konferencji Produkcji Gier Wideo 2018 odbędą się wykłady na temat produkcji gier oraz warsztaty, podczas których profesjonaliści przekażą nam swoją wiedzę i dadzą spróbować swoich sił we własnych próbach. Nie zabraknie także spotkań z twórcami i specjalistami. Wśród zaproszonych gości znajdzie się między innymi studio CD Projekt Red. Pojawią się też turnieje z nagrodami i miejsce na wolne granie, a dla każdego przewidziano darmową pizzę – więc osoby nieco mniej zainteresowane tematem też znajdą coś dla siebie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
Logo Małopolskiej Konferencji Produkcji Gier 2018
Wolisz gry planszowe? Żaden problem. Zapraszamy do Częstochowy – na Festiwal Gier Planszowych Twierdza XVII, gdzie na wszystkich fanów tej formy rozrywki czekają turnieje z nagrodami (między innymi w Carcassone Safari – jeśli zastanawialiście się, czym różni się od oryginalnej wersji, jest to niepowtarzalna okazja, aby sprawdzić) i bogata w tytuły wypożyczalnia gier. Na miejscu będą czekać wolontariusze, którzy chętnie wprowadzą nowych adeptów w tajniki rozgrywek. Napotkacie także rodzinną atmosferę wspólnego stawiania czoła zimnemu listopadowi. Te cuda dziać się będą zarówno w sobotę, jak i niedzielę, a uczestniczyć w nich można za równe zero złotych.

A może Częstochowa jest zbyt oklepaną destynacją i wolelibyście zobaczyć jakieś nowe miejsce w trakcie swoich konwentowych podróży? Jeśli tak, to zapraszamy do Radzynia Podlaskiego, gdzie w sobotę od 16 do 20 będzie można wziąć udział w Spotkaniach z Fantastyką vol. 14 – i miło spędzić czas w towarzystwie osób podjaranych fantastyką bardziej niż siedzeniem przed ekranami swoich sprzętów. Wydarzenie organizuje Radzymiński Klub Fantastyki Kłobuch.

Logo Spotkań z Fantastyką vol. 14

Podobne artykuły