Święta za pasem, a wraz z nimi kupowanie bożonarodzeniowych prezentów. Z tego powodu Expo XXI Warszawa ponownie otworzy się na fantastykę – w dniach 9-10 grudnia odbędą się Warszawskie Targi Fantastyki! Główną atrakcją wydarzenia są oczywiście wyjątkowi wystawcy, u których będzie można nabyć to, czego tylko dusza zapragnie: od książek i komiksów, przez fantastyczne gadżety nawiązujące do popkultury, aż po ubrania, kosmetyki i wyroby rękodzielnicze.

Targi Fantastyki to nie tylko wystawcy, ale również spotkania z gośćmi. W tym roku zaproszone zostały Samantha Shannon, znana ze swojej powieści „Zakon Drzewa Pomarańczy" oraz prequela „Dzień nastania nocy", i Tasha Suri, która podbiła serca czytelników serią „Jaśminowy Tron" oraz dylogią „Księgi Ambhy". Nie zabraknie oczywiście gości z naszego podwórka. Miłośnicy polskiej fantastyki będą mieli okazję spotkać się m.in. z: Andrzejem Pilipiukiem, Michałem Gołkowskim i Radkiem Rakiem.

Tegoroczne Targi będą podwójnie wyjątkowe, gdyż równolegle z nimi odbędzie się zupełnie nowa inicjatywa Fantastycznych Planszówek. Wydarzenie ma trafić nie tylko do osób już rozeznanych w świecie gier bez prądu, ale również do każdego, kto chciałby zacząć swoją przygodę z tym hobby. Na wszystkich zainteresowanych będzie czekać gamesroom, w którym będzie możliwość przetestowania nowinek wydawniczych, stoiska wystawców oraz wydawców z branży, strefy gier karcianych i bitewnych, a także turnieje z nagrodami.

Całość wydarzenia odbędzie się pod patronatem medialnym Konwentów Południowych.

Bilety:

  • Bilet dwudniowy: 24,50 zł (dostępny jedynie w przedsprzedaży)
  • Bilet jednodniowy: 18,50 zł w przedsprzedaży/20 zł na miejscu
  • Bilet jedniodniowy ulgowy: 13 zł w przedsprzedaży/15 zł na miejscu

Przedsprzedaż biletów trwa do 6 grudnia na platformie ebilet.pl. Bilet uprawnia do wstępu na Warszawskie Targi Fantastyki oraz Fantastyczne Planszówki.

Banner Warszawskich Targów Fantastyki x Fantastycznych Planszówek zima 2023