Kryształy Energii przez tysiąclecia utrzymywały przy życiu planetę Xobos, Patronów oraz służących im potężnych Strażników, których zadaniem było pilnowanie źródeł energii. Nie ma jednak surowca, którego złoża byłyby niewyczerpane. Zmniejszające się zapasy zapoczątkowały rewolucję – Strażnicy, nie mając jasno określonego celu, zaczęli być świadomi własnego istnienia i tworzyć technologie, budynki i jednostki. Rozwijali się, gdy planeta umierała. Jedyne aktywne źródło Kryształów Energii okazało się niewystarczające, by utrzymać przy życiu wszystkie dotychczasowe Klany żyjące dotychczas w neutralnych stosunkach. Rozpętała się wojna, która wymusza położenie na szali wszystkiego…


„Strażnicy Xobos” to strategiczno-taktyczna gra z elementami ekonomii. Wcielając się w rolę Patronów, musimy uratować jedyne źródło energii i utrzymać planetę przy życiu, jednocześnie zdobywając przewagę militarną bądź gospodarczą. Mechanika gry z jednej strony oferuje możliwości rozwoju, co pozwala nam wybrać wzmocnienie defensywy, ofensywy lub wspięcie się na wyżyny gospodarki. Dynamika natomiast przypomina gry komputerowe czasu rzeczywistego.
Projekt można dofinansować na platformie zagramw.to. Osoby wspierające, w zależności od wpłaconej kwoty, zgarną dodatkowe nagrody – od toreb na gry planszowe, przez plansze z mapą urozmaicające rozgrywkę, po figurki i samą grę.
Pojawił się również trailer gry – do obejrzenia tutaj.

Strażnicy Xobos

Tagged Under