Festiwal Spotkań Kultur Akira zadebiutował w zeszłym roku z misją stworzenia sympatycznego konwentu szkolnego o kulturze azjatyckiej. Pomysł na stworzenie postaci Akiry, uczennicy, która pomaga przygotowywać festiwal, spodobał się fanom mangi i anime – zapraszamy więc na kolejną edycję Festiwalu Spotkań Kultur Akira 2024 pod naszym patronatem!

Akira 2024 odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 24 im. Partyzantów Lubelszczyzny przy ulicy Niecałej 1 w Lublinie. Konwent potrwa od 31 maja do 2 czerwca

Bilety na wydarzenie są już w przedsprzedaży – warto się pospieszyć, gdyż do 26 maja bilety kupicie w niższych cenach, a przy zakupie biletu do 27 maja organizatorzy będą mieć dla Was tajemniczy prezent.

Bilety na Akirę 2024 możecie kupić na stronie wydarzenia. Do 26 maja bilet na jeden dzień Festiwalu jest w cenie 54 złotych, a całe trzy dni 90 złotych. Od 27 maja cena biletów będzie taka sama jak w dniu festiwalu – za jeden dzień zapłacicie 60 złotych, a za trzy dni 100 złotych. Bilety na Akirę 2024 mają być również dostępne na stronie internetowej w trakcie trwania Festiwalu Spotkań Kultur – organizatorzy nie potwierdzili, czy będzie możliwość kupna biletów za gotówkę na miejscu.

Czego możecie się spodziewać na tegorocznej Akirze? Atrakcje będą głównie obracać się wokół tematyki wydarzenia, czyli kultury Japonii, Chin i Korei oraz innych azjatyckich krajów. Warsztaty kaligrafii i nauka malowania na wachlarzach, prelekcje o chińskiej mitologii i ikebana, nie zabraknie też grania w planszówki, konkursów, quizów i konkursu cosplay – atrakcji jest sporo, więc spokojnie znajdziecie coś, co Was zainteresuje. Szczegółowy program godzinowy możecie znaleźć tutaj.

W ramach Nocy Kultury na terenie Festiwalu Spotkań Kultur Akira 2024 będzie również dostępna Otwarta Strefa Programowa. Znajdziecie tutaj strefę wystawców, strefę gastronomiczną z azjatyckimi potrawami i bubble tea czy stoisko z włoskimi lodami. Dla najmłodszych będą dmuchańce i zabawy, możecie też odwiedzić strefę Miejskiej Ekologii i zobaczyć konkurs ITASHA CarCosplay! Wstęp na Otwartą Strefę Programową będzie darmowy!

Na Festiwalu Spotkań Kultur organizatorzy planują również zaprezentować demo gry visual novel z Akirą jako główną bohaterką. Nad grą pracuje Fundacja LublinGameDev.

Do konwentu zostało już tylko 10 dni. Wybieracie się do Lublina na ten azjatycki festiwal? Do zobaczenia na Festiwalu Spotkań Kultur Akira 2024!

Akira 2024 - baner