W powietrzu coraz mocniej czuć już wiosnę. To niewątpliwie dobry znak, bo wiosną wszystko budzi się do życia, nawet w poniedziałki. W poniedziałki serwujemy Wam także porcję propozycji na nadchodzący weekend. Tym razem będzie to Lajconik, Arena Gier 2017 i smaczny Ućkon.

Lubelska Arena Gier to wydarzenie, które z pewnością ucieszy wszystkich fanów gier planszowych, ale i nie tylko. Wszyscy są mile widziani, niezależnie od wieku, wyznania, czy narodowości. Zwłaszcza uczniowie lubelskich szkół, dla których przygotowano szereg specjalnych atrakcji, jako ciekawą alternatywę na spędzenie czasu poza szkołą. Na Arenie dostępnych będzie niemal 400 tytułów, wśród których znalazły się kultowe klasyki, jak również gry nowe i mniej znane. Arena Gier to jednak nie tylko wolne granie. W programie przewidziane są także spotkania z wydawcami i autorami gier, turnieje, pokazy i kącik animacyjny dla dzieci. Fani mocniejszych wrażeń będa mogli spróbować wydostać się z escape roomu, a nawet wziąć udział w larpie. Wejście na imprezę jest całkowicie darmowe, tak samo jak wypożyczenie gier, dlatego z całą pewnością warto wybrać się w najbliższy piątek i sobotę na Stadion Arenę Lublin, przy ul. Stadionowej 1.

Arena Gier

 

Pozostajemy w klimacie gier planszowych, a to za sprawą siódmej edycji krakowskiego Lajconika. Tradycyjnie już impreza odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury, przy ul. Grunwaldzkiej 5 (niedaleko ronda Mogilskiego). Cały weekend wypełniony będzie graniem w naprawdę zacnym gronie, ale na tym zabawa się nie kończy. Nie możemy przecież zapomnieć o sesji RPG, a także innych atrakcjach, które poznacie przybywając w ten weekend do Krakowa. Duża ilość wydarzeń związana z planszówkami naprawdę nas cieszy.

Lajconik

 

Dobrze pachnie również czwarta edycja Ućkonu, której motywem przewodnim tym razem stała się szeroko pojęta gastronomia. I nie są to słowa rzucone na wiatr. W czasie Ućkonu będziecie mogli wziąć udział w jedzeniu ryżu na czas, dowiedzieć się tego i owego o japońskich smakołykach, ze szczególnym uwzględnieniem sushi, a nawet poznać nawyki żywieniowe Pokemonów. A kiedy już napełnicie swoje żołądki, przyjdzie czas na wiedzówki, konkursy i turnieje. Będzie możliwość pogrania z wykorzystaniem prądu, a nawet i bez niego, a do tego uczestnictwo w warsztatach. Swoje miejsce znalazł również cosplay. Nie samymi konkursami jednak człowiek żyje, więc na Ućkonie dowiecie się też o plusach i minusach profesjonalnego tworzenia strojów. Brzmi smacznie? W sobotę i niedzielę zajrzyjcie zatem do gimnazjum nr 43 w Łodzi, przy ul. Powszechnej 15.

Uckon