Bydgoski Konwent Multifandomowy, w skrócie Bykon, jest sympatycznym konwentem organizowanym przez Bydgoskie Stowarzyszenie Popkultury „Artemis”. Wydarzenie co roku przyciąga uczestników w każdym wieku, a z racji tego, że tematyka jest bardzo zróżnicowana, łatwo można tu znaleźć coś ciekawego dla siebie!

W tym roku konwent odbędzie się w weekend 21–22 października. Organizatorzy zapraszają do Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 przy ulicy Św. Trójcy 37 w Bydgoszczy. Tematem przewodnim Bykonu 2023 będą piraci! Co ciekawego pojawi się w tym roku na konwencie? Z niecierpliwością wypatrujemy programu wydarzenia, a na razie garść przydatnych informacji.

Preakredytacja jest już dostępna dla uczestników i potrwa do 13 października, a bilety warto kupić wcześniej – nie tylko z powodu niższej ceny, ale i łatwiejszego wejścia na konwent. Dla uczestników z kupionymi biletami mają być otwarte osobne kasy, dzięki którym dostaniecie się na konwent szybciej. Cena wejściówki kupionej przez internet to 60 złotych, a wejściówki z możliwością noclegu – 80 złotych. Bilety znajdziecie na stronie konwentu. Na Bykonie 2023 wejściówkę kupicie za 70 złotych, a z noclegiem za 100 złotych. Organizatorzy przypominają, że nie ma możliwości płatności kartą! Dzieci do lat 6 wchodzą na wydarzenie za darmo. Bilety ulgowe dla dzieci do 12. roku życia będą dostępne tylko na miejscu! 

Organizatorzy zapraszają do współpracy w tworzeniu Bykonu 2023. Jak przy każdym konwencie, potrzebni będą wolontariusze, nie może zabraknąć też wystawców! Dla tych ostatnich w tym roku do użytku zostanie przeznaczona sala gimnastyczna, a w ziązku z tym więcej miejsca na stoiska! 

Konwent nie byłby też konwentem bez ciekawych punktów programu. Za przeprowadzenie godziny atrakcji przysługuje 50% zniżki na bilet, a dwóch i więcej godzin - 100% zniżki, warto więc zastanowić się nad zgłoszeniem. Zgłoszenia dla Mistrzów Gry na sesje RPG i LARPy będą zbierane w osobnym formularzu! Jeśli zdecydujecie się zgłosić, wstrzymajcie się jeszcze z zakupem biletów do czasu odpowiedzi na wasze zgłoszenie. Organizatorzy zapewniają, że będziecie mieć wystarczająco dużo czasu na zakup wejściówki przed Bykonem.

Bykon 2023 zaprasza też na konkurs cosplay i pokaz fursuitów. Wszystkie zgłoszenia dostępne są na stronie wydarzenia! 

Bykon 2023