Jako iż koniec zimy zbliża się wielkimi krokami, to idealny moment, żeby odwiedzić stolicę naszego kraju – a w szczególności halę 4 na obiekcie Expo XII, w której to w dniach 15-16 kwietnia odbędą się Warszawskie Targi Fantastyki 2023 w swym wiosennym wydaniu.

Największą mocą tego festiwalu jest mnogość różnorodnych wystawców, a w tym roku według szacunków ma być ich ponad 200! Jeśli chodzi o asortyment, który ze sobą zabiorą, będzie on niesamowicie zróżnicowany – dostaniemy tam zarówno książki i komiksy, jak i ręcznie robioną biżuterię, stosy gadżetów oraz planszówek, a nawet kosmetyki czy ubrania.

Ważnym elementem składowym WTF zawsze był Zakątek Autorów, gdzie pojawiają się pisarze z gatunku fantastyki. W tegorocznej edycji w wyżej wspomnianej strefie spotkamy takie osobistości, jak chociażby stojąca za trylogią „Wojny Makowe” Rebecca F. Kuang czy też autor cyklu „Achaja”, Andrzej Ziemiański.

Wspomnieć również trzeba o wejściówkach, dzięki którym będzie można wejść na event. Ceny biletów prezentują się następująco:

  • 12 zł za bilet ulgowy;
  • 17 zł za bilet normalny;
  • 23 zł za karnet dwudniowy (sobota i niedziela);
  • 40 zł za specjalny, kolekcjonerski karnet dwudniowy.

Karnety są dostępne tylko i wyłącznie w przedsprzedaży, która kończy się 11 kwietnia.

Dodatkowo twórcy przygotowali również ofertę karnetów grupowych dla większej ilości osób. Same bilety nabyć można tutaj.

Jeśli chodzi o bilety ulgowe, przysługują one tylko osobom, które nie ukończyły 13 roku życia. Posiadacz takiego biletu jest także zobowiązany do przebywania przez cały czas trwania eventu pod nadzorem osoby dorosłej.

Na zakończenie warto wspomnieć o tym, iż na terenie imprezy obowiązuje zakaz spożywania posiłków nabytych poza terenem festiwalu, natomiast organizatorzy przygotowali Strefę Food Trucków, gdzie będzie się można posilić. 

Baner WTF 2023 wiosna