Tegoroczny Kapitularz odbędzie się w randze Polconu, w budynku wydziału Filologii Uniwersytetu Łódzkiego 1-3 września. Wydarzenie poświęcone jest przede wszystkim szeroko pojętej fantastyce oraz nauce: na konwencie spotykają się zarówno sławni autorzy, tacy jak Radek Rak, Magdalena Salik i Anna Kańtoch, jak i osoby ze środowiska naukowego, na przykład biofizycy molekularni, doktor nauk zootechnicznych czy doktor habilitowany fizyki. Tegoroczna edycja Kapitularza odbędzie się pod motywem przewodnim „Nowa wspaniała planeta – pozytywne wizje przyszłości”. Wydarzenie objęte jest patronatem medialnym Konwentów Południowych.

Tegoroczny Kapitularz będzie naprawdę wyjątkowym przeżyciem nie tylko dla grona fantastów. Po raz pierwszy odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Filkowy – Pióro Filkogryfa. Filk to nic innego jak piosenka o tematyce fantastycznej, science-fiction lub fandomowej. Do wzięcia udziału w konkursie zapraszany jest każdy, kto chciałby spróbować swoich sił w muzycznym pojedynku - wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Na tym jednak atrakcje się nie kończą: w trakcie trwania konwentu będą na Was czekać niezliczone godziny prelekcji i paneli dyskusyjnych, warsztatów, pokazów i konkursów. Jeśli jesteście ciekawi szczegółów, koniecznie sprawdźcie program atrakcji.

Nieodłącznym elementem każdego konwentu jest konkurs cosplay. Jeszcze macie szansę zgłosić swoje stroje i występy w kategorii solo i grupowej. Wystarczy wysłać zgłoszenie.

Martwisz się o nocleg? Kapitularz oferuje możliwość zarezerwowania noclegu w akademiku. Liczba miejsc jest ograniczona, więc swoje rezerwacje zgłaszajcie jak najszybciej!

Akredytacje dostępne są do kupienia zarówno online, jak i na miejscu – przy czym na miejscu za bilet można zapłacić jedynie gotówką! 

Akredytacja:

  • Trzydniowa: 100 zł;
  • Piątek: 60 zł;
  • Sobota: 80 zł;
  • Niedziela: 60 zł.

Bilety kupicie tutaj.

Banner Kapitularza w randze Polconu 2023