NiuCon poznaliśmy jako wrocławski konwent fantastyki, mangi i anime. Organizowane od 2008 roku wydarzenie przyciągało licznych uczestników, aż do 2018 roku, kiedy odbyła się połączona z Xmas Time ostatnia edycja wydarzenia – NiuCon X. Rok później odbył się jeszcze MiNiuCon, czyli mini konwent w klimacie japońskich czarów i od tego czasu jednak nie słyszeliśmy nic nowego o tym wydarzeniu. Aż do teraz! NiuCon znów się odbędzie! Organizatorzy, fundacja „Popcooltura", zdecydowali o nowej formie wydarzenia. Tym razem impreza będzie mieć formę targów! Stoiska z gadżetami, spotkania z artystami i inne, ciekawe atrakcje... Po długiej przerwie w połowie sierpnia odbędą się Targi Hobbystyczne NiuCon 2023!

Impreza już za dwa tygodnie, przyda się więc garść informacji – co, gdzie i kiedy? Targi Hobbystyczne NiuCon 2023 odbędą się w weekend 12-13 sierpnia. Organizatorzy zapraszają uczestników do Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych „Czasoprzestrzeń” przy ulicy Tramwajowej 1-3 we Wrocławiu. Impreza będzie otwarta dla uczestników od 10:00 do 18:00 w sobotę i w niedzielę, a wstęp na wydarzenie jest całkowicie bezpłatny!

Czy nowa forma NiuConu jest dobrym pomysłem? Tego dowiemy się już niedługo, trzeba jednak przyznać, że lista wystawców, którzy pojawią się na wydarzeniu, jest długa. Steampunkowi rzemieślnicy Mad Artisans, znane i lubiane Maginarium czy Visual Loli ze strojami w klimacie visual kei i lolita. Kupicie pluszaki od Atelier AOI Art, akcesoria do cosplayu na stanowisku Lyra Workshop i poczytacie komiksy po słowiańsku Hop & Kaliny. Na wydarzenie wpadnie też Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery ze swoją „RetroGralnią", gdzie będziecie mogli przenieść się w przeszłość i pograć na starych konsolach. Wystawców jest oczywiście o wiele więcej, a organizatorzy przedstawiają ich ciepło na swoim facebookowym profilu. 

Poza wystawcami na Targach Hobbystycznych NiuCon 2023 otwarta będzie dla Was Aleja Artystów, czyli przestrzeń na spotkania z Waszymi ulubionymi twórcami i artystami. Organizatorzy na swojej stronie wspominają też o innych atrakcjach i zabawach. Dla zgłodniałych dostępne będą food trucki i stoiska z pysznym jedzonkiem.

Fundacja „Popcooltura" zaprasza też do współpracy! Okazało się, że miejsca dla wystawców nie tylko nie zabraknie, ale jest go jeszcze sporo. Chcesz wystawić się na Targach Hobbystycznych NiuCon 2023? Koniecznie skontaktuj się z organizatorami przez formularz!

Niektóre rzeczy się nie zmieniają – czy to konwent, czy targi, zawsze potrzeba rąk do pracy! NiuCon zaprasza więc helperów, w zamian oferując ciepły posiłek, koszulkę i drobny prezent. Chcesz pomóc w organizacji wydarzenia? Zgłoszenia przyjmowane są drogą e-mailową pod adresem „Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.".

Targi Hobbystyczne NiuCon 2023