Goblikon jest konwentem dla ludzi, którzy kochają fantastykę – książki, filmy i gry. Organizowany jest od 2003 roku w Raciborzu. Hasło imprezy brzmi: „Zakręceni w czasie. Bo literatura może czegoś nauczyć” i właśnie to stara się robić Goblikon – uczestnicy wydarzenia mogą nie tylko spędzić miły czas na konwencie, ale też dowiedzieć się czegoś nowego o literaturze, czy historii. Tradycją wydarzenia jest też promowanie i prezentacja autorskich systemów RPG! Tegoroczną edycję konwentu obejmujemy naszym patronatem, a teraz czas na kilka informacji.

Goblikon 2023 odbędzie się od 14 do 16 lipca w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 i Powiatowej Bibliotece Publicznej przy ulicy Jana Kasprowicza 11 i 12 w Raciborzu. Organizatorzy zapowiadają spotkania z autorami – na wydarzeniu na pewno pojawią się Robert M. Wegner i Artur Urbanowicz. Goblikon odwiedzą też grupy „Eagle Base” i „Polish Garrison” promujące w Polsce „Gwiezdne Wojny”. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w licznych RPG-ach i LARP-ach, czy zagrać w gry wideo i planszówki w otwartym całą dobę games roomie. Goblikon 2023 zaprasza również cosplayerów na konkurs strojów.

Wstęp na wydarzenie będzie darmowy. Dla uczestników dostępny będzie nocleg w sleeproomach na terenie konwentu.

Goblikon 2023 zaprasza wolontariuszy! W zamian za pomoc można otrzymać wstęp na konwent, koszulkę gżdacza, osobny sleeproom i wyżywienie. Pomocnikiem może zostać każdy uczestnik, który ukończył 16 rok życia (niepełnoletni potrzebują zgody rodzica!), a zgłaszać się można przez formularz.

Wciąż można zgłaszać punkty programu! Zgłoszenia będą wkrótce zamykane, więc warto się pospieszyć. Goblikon niedługo ma ogłosić swój program – ciekawe, jakich konkretnie atrakcji możemy spodziewać się w tym roku?

Goblikon 2023