Sezon letni w pełni. Sześć imprez/eventów/konwentów w tym tygodniu potwierdza tylko, że fala upałów zbiega się ściśle z odwiedzalnością powyższych. Nie przedłużając więc wstępu do 117. Poniedziałkowego Flasha Konwentowego, zapraszamy do przeczytania o:

 1. E-sportowe Mistrzostwa Szkół Rybnik
 2. FantAZJA - Festiwal Fantastyczno-Azjatycki
 3. Prusakon 2019
 4. I Raciborski Festiwal Gier Planszowych
 5. Bydgoskie Dni Popkultury
 6. VII Festiwal Kultury Japońskiej Ichigo Matsuri w Katowicach

Zaledwie tydzień temu pisaliśmy o szkolnym turnieju e-sportowym, a znów mamy kolejną okazję do przedstawienia następnego wydarzenia o podobnym profilu. E-sportowe Mistrzostwa Szkół Rybnik nie pozostawiają złudzeń co do tematyki. Już 12–13 czerwca będziecie mogli oglądać lub uczestniczyć w rozgrywkach „Counter Strike: Global Offensive” oraz „League of Legends”. Warunek uczestnictwa jest prosty. Wystarczy zebrać pięcioosobową drużynę, która uczęszcza do tej samej szkoły ponadgimnazjalnej, otrzymać zgodę dyrektora, znaleźć opiekuna – i już można zagrać w barwach swojej szkoły. Dla odwiedzających przygotowano dodatkowe atrakcje w ramach pięciu stref tematycznych: Strefa VR, Strefa gier Retro, Strefa EXPO, Strefa gier planszowych oraz Strefa kibica z komentatorami. Wstęp jest bezpłatny.

E-sportowe Mistrzostwa Szkół Rybnik

FantAZJA – Festiwal Fantastyczno-Azjatycki jest imprezą organizowaną przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ciechanowie. Jest to pierwszy event tego typu w tej placówce. Pozwoli więc sprawdzić, jak wielu fanów popkultury jest w tej niewielkiej miejscowości i jej okolicach. Tym bardziej, że wstęp jest bezpłatny, a atrakcji nie brakuje. Organizatorzy obiecują:

 • fantastyczne książki i komiksy,
 • odzież oraz gadżety dla geeków,
 • gry i zabawy integracyjne,
 • klimaty postapo,
 • egzotyczne jedzenie i napoje.

FantAZJA - Festiwal Fantastyczno-Azjatycki w Ciechanowie

W Siedlcach, dokładnie pośrodku między Warszawą a granicą z Białorusią, odbędzie się druga edycja Prusakonu – bezpłatnego konwentu fantastyki. W planach prelekcje, warsztaty, konkursy oraz rozrywki stałe, takie jak gry planszowe.

Konwent Fantastyki Prusakon 2019 w Siedlcach

Racibórz tydzień w tydzień szturmuje nas kolejnymi imprezami. Zaledwie w zeszły weekend mogliśmy wyrazić się podczas gamingowego eventu, a już w ten – czeka nas coś dla fanów planszówek i karcianek. I Raciborski Festiwal Gier Planszowych! W programie znaleźć możemy kilka turniejów z nagrodami (między innymi w Dobble oraz eliminacyjny do mistrzostw polski w Carcassonne) i prezentacje kilku ciekawych tytułów. Wstęp, tak jak na niemal wszystkie eventy z dzisiejszego zestawienia, jest bezpłatny.

I Raciborski Festiwal Gier Planszowych

A w Bydgoskiej Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej będziecie mogli uczestniczyć w Bydgoskich Dniach Popkultury. Jest to wydarzenie bezpłatne, podczas którego zanurzycie się w fantasy, science-fiction, kulturze azjatyckiej, planszówkach i LARP-ach.

Bydgoskie Dni Popkultury

VII Festiwal Kultury Japońskiej Ichigo Matsuri w Katowicach to wydarzenie organizowane przez Japońskie Centrum Kultury i Biznesu, przez co większość atrakcji prowadzona będzie przez wykładowców z Japonii w języku angielskim. W programie sporo wykładów i warsztatów o kulturze i życiu w Kraju Kwitnącej Wiśni oraz kilka wystaw. Liczba akredytacji jest ściśle limitowana, a kosztują one 50 zł.

VII Festiwal Kultury Japońskiej Ichigo Matsuri w Katowicach