Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Kolejne Warszawskie Targi Fantastyki odbędą się 28-29 listopada 2020 roku w warszawskim Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy przy ul. Brackiej 25. Bramy budynku będą otwarte dla uczestników od godziny 10.00 do 20.00 w sobotę i niedzielę

Organizatorzy zapraszają wszystkich fanów na weekend z fantastyką. Uczestnicy znajdą tu ubrania, zabawki i inne gadżety związane z klimatami szeroko ujętej fantastyki, postapokalipsy czy steampunku. Książki, plakaty, figurki, biżuteria – będzie w czym wybierać! To świetna okazja by kupić prezenty dla najbliższych lub spotkać się z autorami z okazji premiery książki. Można też podejść do strefy rysunku, by z pomocą ołówka czy cyfrowego rysika stworzyć coś pięknego! Na Warszawskich Targach Fantastyki  razem z organizatorami będziecie też mogli świętować 5 lat istnienia imprezy i zjeść jubileuszowy tort! 

Obecna edycja, ze względu na sytuację epidemiologiczną może się odbyć tylko przy zachowaniu określonych zasad bezpieczeństwa. Każdy z uczestników będzie miał obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką lub przyłbicą, przy wejściu na Targi organizatorzy zmierzą Wam temperaturę, trzeba będzie również zdezynfekować ręce. Wyjść można przez drzwi ewakuacyjne prowadzące na zewnętrzną klatkę schodową, ale nie będzie możliwości dostać się nimi z powrotem do środka. Jedyne wejście na teren imprezy będzie znajdować się na parterze budynku! Na terenie WTF w niektórych miejscach będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy, żeby umożliwić zachowanie dystansu. Nie będzie możliwości skorzystania z szatni, a winda będzie dostępna tylko dla osób niepełnosprawnych, Gości i obsługi.

Karnety na cały weekend można kupić na stronie internetowej za 15 zł, jest też możliwość wsparcia Targów i kupienia wejściówki za 20 lub 25 zł. Jednodniowe bilety kosztują 10 zł bilet normalny i 5 zł ulgowy. Wejściówki jednodniowe będą dostępne tylko online, ale przy stanowisku Akredytacji organizatorzy udostępnią miejsce, gdzie będzie można kupić bilety przez internet.

Od osób poniżej 18 roku życia jest wymagana pisemna zgoda rodzica, a młodzi do 13 roku życia mogą przebywać na terenie Targów wyłącznie z opiekunem.

Można też zgłosić i wystawić własne stoisko, regulamin i możliwość zgłoszenia są dostępne na stronie WTF.

Czym są Konwenty Południowe

Konwenty w Polsce

Konwenty Południowe są największą w Polsce redakcją o wydarzeniach popkulturalnych w kraju. U nas znajdziecie najświeższe informacje o konwentach z różnych dziedzin. Początki portalu sięgają roku 2013 kiedy to zaczęliśmy od pierwszych konwentowych relacji i recenzji. Trzon i najważniejszy punkt działania stanowi nasza lista konwentów stanowiąca najobszerniejszy i najbardziej aktualny zbiór eventów odbywających się na terenie Polski. Nasze główne działy to konwenty fantastyki, mangi i anime, gier i e-sportu, gier planszowych czy LARP-y. Dzięki nam możesz też być stale na bieżąco dzięki newsom o wydarzeniach. Strona Konwentów Południowych jest także responsywna, co dodatkowo wspomaga nasza mobilna aplikacja na androida - Kalendarz/Lista Konwentów.

Galerie i fotorelacje z konwentów

Jako dziennikarze, jesteśmy obecni na wielu imprezach, a dzięki sieci fotoreporterów w całym kraju, jesteśmy w stanie wykonywać i publikować zdjęcia z konwentów w formie galerii na naszym Fanpage. W wygodny sposób możecie nawigować po imprezach z podziałem na kolejne lata i miesiące dzięki przejrzystym buttonom. Wystarczy kliknąć by przejść do interesującej nas fotorelacji z wydarzeń.

Recenzje książek, mang i gier planszowych

To nie wszystko. Portal stale się rozwija, co wpływa na otwieranie kolejnych działów. Od 2015 roku piszemy też recenzje książek o tematyce fantastycznej, a niedługo później na naszej stronie pojawiły się także recenzje gier planszowych, mang, systemów RPG i komiksów. Współpracujemy z 37 wydawnictwami co gwarantuje nam często przedpremierowy dostęp do materiałów i szybką recenzję, która podpowie Wam czego możecie się spodziewać.

Wywiady

Na naszej stronie znajdziecie także wywiady ze znanymi oraz debiutującymi cosplayerami czy pisarzami książek. Z racji tematyki portalu przeczytacie u nas także rozmowy z graczami, e-sportowcami i osobami związanymi z branżą gier elektronicznych.