Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Tegoroczny Falkon dobiegł już końca, ale to wcale nie oznacza, że na konwentowej mapie Polski na ten rok wyczerpały się już atrakcje. Dlatego prezentujemy Wam kolejny Poniedziałkowy Flash Konwentowy, wyjątkowo wieczorny, a w nim:

Rybnik, gdzie już w najbliższy weekend odbędzie się Tsuru Japan Festival, czyli konwent miłośników kultury japońskiej.

Idea stworzenia grupy osób z okolic Rybnika, dzielącej tą samą pasję do kultury japońskiej, pojawiła się stosunkowo niedawno, bo w roku 2012. Narodziła się wtedy grupa “Tsuru”, co w języku japońskim oznacza żurawia, symbol szczęścia i długowieczności. Od grupy do festiwalu nie minęło dużo czasu i w tym miesiącu już po raz czwarty Japonia zagości na południu Śląska. Z roku na rok na festiwalu przybywa atrakcji, wśród których znajdziecie m. in, warsztaty, prelekcje, konkursy i wiele innych ciekawostek, dlatego też z pewnością wszyscy fani Dalekiego Wschodu będą zadowoleni. Zainteresowani? Obierzcie zatem kurs na ZST w Rybniku.

 W tym samym czasie, jednak trochę bardziej na północy, odbywa się też Elgacon 2016 - 12 Płockie Dni Fantastyki, organizowany przez Płocki Klub Fantastyki Elgalh’ai, gdzie z kolei będziecie mogli zanurzyć się w klimaty magii i historii.
W tym roku jak zawsze możecie liczyć na bogaty program, w którym znalazło się miejsce na LARPy, sesje RPG, konkursy, a także prelekcje około fantastyczne i bloki mangowe. Jeśli zatem uda Wam się dotrzeć do Płocka, zajrzyjcie do Szkoły Podstawowej nr 22, bo warto.
 

 

Czym są Konwenty Południowe

Konwenty w Polsce

Konwenty Południowe są największą w Polsce redakcją o wydarzeniach popkulturalnych w kraju. U nas znajdziecie najświeższe informacje o konwentach z różnych dziedzin. Początki portalu sięgają roku 2013 kiedy to zaczęliśmy od pierwszych konwentowych relacji i recenzji. Trzon i najważniejszy punkt działania stanowi nasza lista konwentów stanowiąca najobszerniejszy i najbardziej aktualny zbiór eventów odbywających się na terenie Polski. Nasze główne działy to konwenty fantastyki, mangi i anime, gier i e-sportu, gier planszowych czy LARP-y. Dzięki nam możesz też być stale na bieżąco dzięki newsom o wydarzeniach. Strona Konwentów Południowych jest także responsywna, co dodatkowo wspomaga nasza mobilna aplikacja na androida - Kalendarz/Lista Konwentów.

Galerie i fotorelacje z konwentów

Jako dziennikarze, jesteśmy obecni na wielu imprezach, a dzięki sieci fotoreporterów w całym kraju, jesteśmy w stanie wykonywać i publikować zdjęcia z konwentów w formie galerii na naszym Fanpage. W wygodny sposób możecie nawigować po imprezach z podziałem na kolejne lata i miesiące dzięki przejrzystym buttonom. Wystarczy kliknąć by przejść do interesującej nas fotorelacji z wydarzeń.

Recenzje książek, mang i gier planszowych

To nie wszystko. Portal stale się rozwija, co wpływa na otwieranie kolejnych działów. Od 2015 roku piszemy też recenzje książek o tematyce fantastycznej, a niedługo później na naszej stronie pojawiły się także recenzje gier planszowych, mang, systemów RPG i komiksów. Współpracujemy z 37 wydawnictwami co gwarantuje nam często przedpremierowy dostęp do materiałów i szybką recenzję, która podpowie Wam czego możecie się spodziewać.

Wywiady

Na naszej stronie znajdziecie także wywiady ze znanymi oraz debiutującymi cosplayerami czy pisarzami książek. Z racji tematyki portalu przeczytacie u nas także rozmowy z graczami, e-sportowcami i osobami związanymi z branżą gier elektronicznych.