Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Wrzesień niczym pociąg pędzi pełną parą, a wraz z wrześniem na stację wtacza się Podkarpacki Festiwal Kultury Japońskiej Lotus – Jesień 2017. Rzecz dziać się będzie w Rzeszowie dopiero w najbliższy weekend, ale niecierpliwym i żądnym informacji już dzisiaj uchylić możemy rąbka tajemnicy dotyczącej programu (jeżeli „rąbkiem” nazwać możemy pełny i finalny plan konwentu).

 

Czego możemy spodziewać się po tegorocznej edycji tego wydarzenia?

Od Maid Café (goszczącej na Lotusie już od pierwszej edycji), przez rodzynki typu konkurs jedzenia budyniu czy kisielu (gratka dla wielbicieli smaków azjatycko-polskich) lub „Amino, dokąd zmierzasz?”, aż po koncert chóru Hibike, Lotus oferuje mnóstwo atrakcji, które zadowolą nie tylko świeżaków kulturoznawstwa konwentowego, ale także zagorzałych pasjonatów japońskiego świata. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zaprosić was do Rzeszowa!

Pełny program konwentu można znaleźć pod tym linkiem:

https://festiwal-lotus.pl/public/uploads/program.pdf

logo Lotus

Czym są Konwenty Południowe

Konwenty w Polsce

Konwenty Południowe są największą w Polsce redakcją o wydarzeniach popkulturalnych w kraju. U nas znajdziecie najświeższe informacje o konwentach z różnych dziedzin. Początki portalu sięgają roku 2013 kiedy to zaczęliśmy od pierwszych konwentowych relacji i recenzji. Trzon i najważniejszy punkt działania stanowi nasza lista konwentów stanowiąca najobszerniejszy i najbardziej aktualny zbiór eventów odbywających się na terenie Polski. Nasze główne działy to konwenty fantastyki, mangi i anime, gier i e-sportu, gier planszowych czy LARP-y. Dzięki nam możesz też być stale na bieżąco dzięki newsom o wydarzeniach. Strona Konwentów Południowych jest także responsywna, co dodatkowo wspomaga nasza mobilna aplikacja na androida - Kalendarz/Lista Konwentów.

Galerie i fotorelacje z konwentów

Jako dziennikarze, jesteśmy obecni na wielu imprezach, a dzięki sieci fotoreporterów w całym kraju, jesteśmy w stanie wykonywać i publikować zdjęcia z konwentów w formie galerii na naszym Fanpage. W wygodny sposób możecie nawigować po imprezach z podziałem na kolejne lata i miesiące dzięki przejrzystym buttonom. Wystarczy kliknąć by przejść do interesującej nas fotorelacji z wydarzeń.

Recenzje książek, mang i gier planszowych

To nie wszystko. Portal stale się rozwija, co wpływa na otwieranie kolejnych działów. Od 2015 roku piszemy też recenzje książek o tematyce fantastycznej, a niedługo później na naszej stronie pojawiły się także recenzje gier planszowych, mang, systemów RPG i komiksów. Współpracujemy z 37 wydawnictwami co gwarantuje nam często przedpremierowy dostęp do materiałów i szybką recenzję, która podpowie Wam czego możecie się spodziewać.

Wywiady

Na naszej stronie znajdziecie także wywiady ze znanymi oraz debiutującymi cosplayerami czy pisarzami książek. Z racji tematyki portalu przeczytacie u nas także rozmowy z graczami, e-sportowcami i osobami związanymi z branżą gier elektronicznych.