Dobry wieczór! To już ostatni listopadowy Poniedziałkowy Flash Konwentowy, który przybliży Wam 4 propozycje na pierwszy weekend grudnia. Bez zbędnej zwłoki zapraszamy Was zatem na: Warszawskie Dni Mangi i Anime, Yukicon VI, Games Days Rzeszów 7 oraz Grudniową Gralicję.

Warszawskie Dni Mangi i Anime to wydarzenie skierowane do fanów kultury Wschodu różnego kalibru. Na wielu prelekcjach i panelach każdy znajdzie coś, co wymusi na nim dłuższą kontemplację. Uczestnicy z nieco bardziej skorą do rywalizacji duszą zapewne wybiorą jeden z turniejów i konkursów, gdzie pokażą swoją wyższość nad innymi. Z kolei osoby z zacięciem kreatywnym i odrobiną chęci powinni zajrzeć na jeden z warsztatów, co z pewnością zaprocentuje podczas przyszłych tego typu wydarzeń. Organizatorzy obiecują ponadto, że duża część punktów programu skierowana będzie do osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z kulturą Japonii i konwentami w ogóle. Przekonajcie się sami, jak to będzie wyglądało z bliska i w najbliższy weekend zajrzyjcie do XLVIII Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Szczęśliwickiej 50/54.

WDMA

Pozostając w klimacie m&a zapraszamy na szóstą edycję opolskiego Yukiconu. Jak zapewniają organizatorzy, także i tym razem atrakcji nie zabraknie. A na co mogą liczyć uczestnicy? Poza różnorodnymi grami i doborowym towarzystwem, przewidziane jest także karaoke, DDR i oczywiście wachlarz prelekcji oraz wykładów. Chcecie przeżyć sobotę wypełnioną dobrą zabawą? Zajrzyjcie zatem do Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Skautów Opolskich 10.

Yukicon

Na wschód od Krakowa, w Rzeszowie, zabawicie się przy grach “bez prądu” w ramach Games Days Rzeszów. Cykliczny festiwal, na którym będziecie mieli okazję w doborowym towarzystwie pograć w gry karciane, planszowe i strategiczne. Dotąd impreza odbywała się w Osiedlowym Klubie Kultury "Gwarek" na Osiedlu Kmity, jednak tym razem organizatorzy zapraszają na Wydział Matematyczno-Przyrodniczy UR przy ul. Pigonia 1. Na miejscu dostępny dla Was będzie m.in. duży games room, w którym będziecie mogli zagrać w ponad 250 tytułów. Jeśli natomiast samo granie to za mało, zawsze będzie jeszcze okazja wziąć udział zarówno w pokazach gier, jak i w innych punktach programu.

Games Days Rzeszow

Na koniec Kraków i weekendowa Grudniowa Gralicja, czyli największe wydarzenie poświęcone grom planszowym w mieście. Jak to bywa przy tego typu wydarzeniach, poza możliwością swobodnego grania w rozmaite tytuły, każdy uczestnik będzie mógł wziąć również udział w konkursach i turniejach lub dowiedzieć się z pierwszej ręki o nowościach z branży planszówek. Przygotowano także specjalny pokój dla dzieci, a nawet możliwość spożycia ciepłego posiłku. Wszystko to znajdziecie na Osiedlu Piastów 34.