Wszystkich cosplayerów na pewno ucieszy informacja o trwających zgłoszeniach do konkursu cosplay w ramach KoKonu 2018. Jest to idealna okazja, nie tylko na zaprezentowanie swoich umiejętności krawieckich, ale również aktorskich - każdy ma szansę na wygraną w konkursie odbywającym się na tym konińskim konwencie.

Chęć udziału można zgłaszać do 19.02 na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W mailu należy zawrzeć najważniejsze informacje:

  • Imię, nazwisko i nick osoby występującej.
  • Nazwa postaci i seria, z której pochodzi.
  • Załączony 1 plik w formacie .zip lub .rar, zatytułowany postacią oraz serią. Plik powinien zawierać spakowane: muzykę w formacie .mp3 (przy której odbędzie się występ), grafikę
    referencyjną, przedstawiającą postać w formacie .jpg lub .png.
  • Mile widziane jest zdjęcie kostiumu również w formacie .jpg lub .png, ponieważ w przypadku dużej ilości zgłoszeń to ono będzie decydować o udziale w konkursie.
  • Zalecane jest również dołączenie takich informacji jak np. czas zakładania kostiumu.

W jury konkursu cosplay zasiądzie Miko cosplay, Kuba "Erwin" Strześniewski, Mateusz Wasilewski oraz The Puddins' cosplay. Z pewnością zachęcające są też nagrody – 500 zł za najlepszy strój, 300 zł za największe podobieństwo do postaci oraz 200 zł za najlepszy występ.

Organizatorzy informują też o sprawach technicznych – scena będzie miała 6x6 metrów; w sobotę 24.02, odbędzie się nieobowiązkowa próba przed rozpoczęciem konwentu.

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się do konkursu, a uczestnikom życzymy powodzenia podczas konkursu cosplay na KoKonie 2018 odbywającym się w dniach 24.02.2018 - 25.02.2018.

Regulamin tutaj.