Wielu cosplayerów z pewnością nadal czeka na wieści dotyczące polskich eliminacji do zagranicznych konkursów cosplay. Nie tak dawno pisaliśmy o potwierdzeniu przez MiOhi informacji o eliminacjach do EC (EuroCosplay) oraz CCCC (Clara Cow's Cosplay Cup) na konwencie Magnificon EXPO 2017. Tym razem pojawiły się wieści na temat CWM (Cosplay World Masters).

Sam konkurs z eliminacjami nie odbędzie się na konwencie, a na jednodniowym mini evencie Magnificon Warm Up Party 2017. Wydarzenie to odbędzie się 8 kwietnia w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”. Spore zaskoczenie, ale też całkiem niezły pomysł, gdyż 6 konkursów cosplay na jednym evencie, to stanowczo za wiele. Po zakończeniu organizatorzy zapraszają na afterparty w lokalu Steamland na Kazimierzu.

Jeżeli chodzi o samo wydarzenie, organizacja gwarantuje noclegi w pobliskim hostelu (niestety nie napisano czy darmowe, czy dodatkowo płatne) dla osób spoza Krakowa, standardowe atrakcje konwentowe oraz profesjonalną scenę cosplayową (co zważając na planowane eliminacje, jest całkiem istotne). Cytując organizację:

Ilość miejsc w konkursie jest ograniczona i decyduje kolejność POPRAWNIE wypełnionych zgłoszeń. Do dyspozycji podczas prezentacji scenicznych będzie pełne oświetlenie, dym, wysokiej klasy system audio oraz ekran stanowiący tło sceny.

Zwycięzca eliminacji pojedzie na finał, który będzie miał miejsce na konwencie IberAnime w Lizbonie.