MiOhi chyba również poczuło wiosnę, bowiem wczoraj szczodrze obsypało nas informacjami na temat tegorocznej, piętnastej już edycji Magnificonu. W pakiecie znajdziemy informacje o biletach, zgłoszeniach atrakcji, konkursach cosplay, pierwszym koncercie...Jest tego trochę, a wszystkie szczegóły dostępne są poniżej.

Na początek co nieco o biletach. Do wyboru macie 4 ich rodzaje. Jednodniowe, na piątek, sobotę lub niedzielę, a także karnet 3-dniowy. Ich cena w przedsprzedaży wynosi odpowiednio 30, 50, 25 i 70 zł.. Na karnet 3-dniowy trwa ponadto specjalna promocja. Do 31 marca możecie go nabyć za 65 zł. W bilety możecie się zaopatrzyć poprzez system Nagato. Przedsprzedaż internetowe trwa do 21 maja, ale naturalnie wejściówki będzie można także kupić na miejscu, jednak już nieco drożej. Razem z biletami będzie również można nabyć specjalne konwentowe koszulki.

Za pośrednictwem systemu Nagato możecie też od wczoraj zgłaszać swoje propozycje atrakcji. Rejestracja trwa do 30 kwietnia, a w zamian za swoją pracę możecie liczyć choćby na zniżki na wejściówki.

Wiemy też więcej na temat konkursu cosplay. A właściwie to konkursów, bowiem w czasie Magnificonu przewidziane jest ich aż 5. W piątek i sobotę zaplanowane są konkursy Standard Cosplay, do tego dochodzi Debiut Cosplay, a ponadto 2 konkursy międzynarodowe: EuroCosplay oraz Clara Cow's Cosplay Cup. Już wkrótce powinniśmy wiedzieć więcej w tym temacie.

A na deser dodamy jeszcze, że w czasie konwentu odbędzie się koncert Mikaru i zespołu G.L.A.M.S.

Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie też na oficjalnej stronie wydarzenia, a zaprowadzi Was na nią link z naszego kalendarza.