Wraz z ochłodzeniem, które przyszło po pełnym morderczych upałów tygodniu, nadchodzą trzy wydarzenia odbywające się mniej więcej na południu kraju. Będą to:

  1. Konwent mangi i anime - Magnificon Expo w Krakowie
  2. Dąbrowskie Dni Fantastyki
  3. Event poświęcony rozrywce elektronicznej – GameON w Kielcach

Co oferują te imprezy? Sprawdźmy.

Magnificon Expo to jeden z największych konwentów mangi i anime (kultury i popkultury japońskiej) w Polsce. Podczas wydarzenia jak zwykle będziemy mogli obejrzeć niesamowite występy i stroje prezentowane na kilku konkursach cosplay:

  • Cosplay debiut
  • Cosplay standard
  • Eliminacje do konkursów zagranicznych – EuroCosplay oraz International Cosplay League

To jednak nie wszystko. Na Magnificonie obejrzymy szumnie zapowiadany „My Hero Academia: The Musical” oraz zobaczymy koncerty gości z Japonii: zespołu This is a Pen, solistów Satsuki oraz Lady Beard! W planach są także setki godzin prelekcji, konkursów i warsztatów. Ceny wejściówek na miejscu wahają się od 39 zł do 89 zł.

Konwent mangi i anime Magnificon EXPO 2019 w Krakowie

Dąbrowa Górnicza ponownie zaprasza nas na klimatyczne Dąbrowskie Dni Fantastyki w Muzeum Miejskim „Sztygarka”. Impreza ma wydźwięk postapokaliptyczny, a jedną z głównych atrakcji będą rozgrywki Juggera – postapokaliptycznej wersji futbolu amerykańskiego/rugby. Nie zabraknie też atrakcji z drugiej strony osi czasu. Dzięki bractwu rycerskiemu z Będzina cofniemy się do średniowiecza. Cena za wstęp to symboliczne 2 złote!

Dąbrowskie Dni Fantastyki

GameON w Kielcach to całkiem ciekawy event gamingowy, który od niedawna jawi się jako jasny punkt na mapie kraju. Klasycznie już będziemy mogli uczestniczyć lub kibicować w rozgrywkach e-sportowych w grach takich jak „League of Legends”, „FIFA 19” czy „Fighting Games Challenge”. Ponadto z ciekawszych atrakcji mamy strefy retro i kibica FAME MMA oraz aż trzy koncerty artystów hip-hopowych/rapowych:

  1. Sarius
  2. Żabson
  3. Sitek + Wiatr

Wstęp kosztuje 30-50 zł.

Event gier i e-sportu GameON