Pierwszy weekend kwietnia za nami, pora na pierwszy kwietniowy poniedziałek, kiedy to serwujemy Wam kolejną dawkę konwentowych propozycji. W tym tygodniu proponujemy Drugi Krakowski Weekend z Larpami, VI Dzień Kultury Japońskiej oraz Festiwal Kultur Azjatyckich, Magnificon Warm Up Party, a dla fanów esportu Let’s Play Częstochowa. Smacznego.

Krakowskie Spotkanie z Larpami to cykliczna impreza organizowana przez Stowarzyszenie Larpownia, we współpracy z Arteteką Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. By wziąć w niej udział nie musicie posiadać żadnego doświadczenia w larpach, jedynie chęci i trochę cierpliwości. Organizatorzy stawiają bowiem na sprawdzone scenariusze, niewymagające strojów i rekwizytów. Podczas drugiej edycji będziecie mogli zagrać w dwa literacko inspirowane larpy: rozgrywający się w skandynawskiej scenerii kryminał “Frostskade” i poetyckie “On go spoliczkował”, a także freeform “Rose Tattoo”, cztery jeepformy: “Kuszenie/Zbawienie”, “Lady i Otto”, “Romeo i Merkucjo”, “Crossing borders” oraz wybór nanolarpów z antologii “#Feminism”. Oprócz tego przewidziane są trzy warsztaty, o sztuce improwizacji, budowaniu relacji przed rozpoczęciem gry i o swobodzie wypowiedzi na temat larpów. Arteteka znajduje się przy ul. Rajskiej 12, a wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

Największa impreza LAN w Polsce, w tym roku jeszcze bardziej postawi na komfort rozgrywek. Jest to ważne głównie z powodu ilości zawodników i drużyn, które zawalczą w najbliższy weekend w Częstochowie. Liczby mówią same za siebie. Limit to: 64 drużyny CS:GO, 32 drużyny LoLa, 128 zawodników PES i drugie tyle dla innej gry o tematyce piłki nożnej, 32 zawodników Hearthstone. Skąd takie ilości? Na imprezę nie były prowadzone wcześniejsze eliminacje online, więc każda zapisana drużyna ma szansę. Let’s Play to oczywiście nie tylko rozgrywki. Pojawią się wystawcy i producenci, w specjalnej strefie Youtuberów spotkacie swoich ulubionych prowadzących, a ponadto za sprawą konferencji o cyberprzestępczości dowiecie się, jak bezpiecznie poruszać się wśród odmętów internetu. Widzimy się już w ten weekend, w Hali Sportowej przy ul. Żużlowej 4.

Let's Play Częstochowa

Ósmego kwietnia Łódź pozna smak Azji. Wszystko za sprawą uczniów II LO im. Gabriela Narutowicza i grupy Japoński w dwójce, organizatorów VI Dnia Kultury Japońskiej oraz Festiwalu Kultur Azjatyckich. Kolejna edycja ponownie obfitować będzie w atrakcje rodem z krajów Orientu. Przez całą sobotę będziecie mieli okazję m.in. wziąć udział w pokazach sztuk walki, takich jak: wing tsun, kendo, kyudo i kilka innych. Będzie też czas na warsztaty, prelekcje, inne pokazy, a nawet konkursy (w tym i cosplay). Dla przypomnienia, II LO znajduje się przy ul. Nowej 11/13, a wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Festiwal

 

Nie możecie już doczekać się Magnificonu? Nie ma problemu, macie szansę na rozgrzewkę. Już w tą sobotę w krakowskim Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej “Manggha” odbędzie się Magnificon Warm Up Party, gdzie przez cały dzień będziecie mogli wziąć udział w standardowych konwentowych atrakcjach, prelekcjach, konkursach czy warsztatach. Dodatkowo pojawi się możliwość relaksu w ogrodzie lub na tarasie z widokiem na Wisłę i Wawel, spróbowania japońskiej herbaty, sushi, czy bubble tea. Wieczór to z kolei czas na konkurs cosplay i eliminacje do Cosplay World Masters. Na tym zabawa jednak się nie skończy, bo reszta wieczoru minie pod znakiem imprezy. No i po rozgrzewce zawsze lepiej się ćwiczy.

MWUP