Trzy wydarzenia w jeden weekend już stanowią wyzwanie dla zwykłego śmiertelnika, bo czasem nie wiadomo, co mamy wybrać. A co w wypadku, kiedy jest ich... siedem? Tak, dobrze czytacie. Siedem konwentów w jednym czasie! I są to:

  1. Kielecki Sabat Fiction-Fest
  2. Zakonki w Skarbimierzu
  3. Imagikon 2018 – Konwent Bestii w Legnicy
  4. Częstochowski Medalikon 2018 - (nie) Boski konwent
  5. Przemyski konwent fantastyki GiFCon
  6. Tetcon w Tczewie
  7. Konwent mangi i anime Ryucon 2018 w Krakowie.

Sabat Fiction-Fest w tym roku współpracuje z Jagaconem, tworząc wspólnymi siłami jedną, większą imprezę. Co wyjdzie z takiej kooperacji? Na pewno największy festiwal fantastyki w województwie świętokrzyskim. Będzie to już piąta edycja wydarzenia w budynkach Targów Kielce. Organizacja postawiła na silną promocję w mediach społecznościowych, kusząc nas takimi atrakcjami jak koncert rockowego zespołu „ANKH” czy heavy metalowej kapeli „Kostur”. Dla fanów lżejszych brzmień wystąpi grupa mistyczno-folkowa „Zwierzę Natchnione”. Będziemy także mogli spotkać Grupę Filmową Darwin, która ostatnio wyjątkowo często odwiedza tego typu eventy. Wśród zaproszonych gości są także: Jacek Łukawski, Andrzej Pilipiuk czy Martyna Krajewska. Nie zabraknie całej gamy prelekcji, konkursów czy warsztatów, czyli szykuje nam się całkiem porządna impreza dla fanów wszelkich form fantastyki, a to wszystko w bardzo przystępnej cenie – 40 zł.

Festiwal Fantastyki Sabat Fiction-Fest w Kielcach

To nie koniec sezonu na postapokaliptyczne LARP-y. Tym razem prym będą wiodły Zakonki odbywające się jak co roku w Skarbimierzu. Ponownie będziemy mogli zanurzyć się w rzeczywistości, w której wojna nuklearna spustoszyła ziemię, a ci, którzy przetrwali, są tym najtwardszymi z najtwardszych. Jednak Zakonki to nie sam LARP, lecz także sportowe zmagania w dyscyplinie zwanej Jugger czy choćby konkursy i turnieje wymagające od nas architektonicznych zdolności bądź odporności na napoje przyćmiewające umysł ;-). Ponadto odbędą się także prelekcje i warsztaty, a dla spragnionych dłuższego oderwania się od szarej rzeczywistości cała gama minilarpów. To wszystko w cenie 50 zł (na miejscu).

Konwent Postapokaliptyczny Zakonki

Imagikon 2018 - Konwent Bestii to kolejny z lokalnych konwentów fantastyki, choć z racji całkiem niezłej jak na wydarzenie tej klasy lokalizacji o nieco szerszym zasięgu. W programie prelekcje, LARP-y, konkursy i planszówki, a tematem przewodnim będą wszelakie bestie występujące w baśniach, legendach i mitologiach.

Imagikon 2018 Konwent Bestii

Częstochowski Medalikon to pozycja obowiązkowa dla pielgrzymów wędrujących na Jasną Górę lubujących się w fantastyce ;-). Jest to piąta edycja wydarzenia multifandomowego, zrzeszającego fanów mangi i anime oraz fantastyki. Na celownik tegorocznej konwencji zostały wzięte baśnie oraz mity i to będzie temat przewodni prelekcji. Ponadto będzie można wziąć udział w standardowych atrakcjach. Czy i tym razem będziemy mogli wygrać żyrandol albo worek ziemi? Sprawdźcie sami, odwiedzając Medalikon!

Medalikon Nieboski konwent fantastyki, mangi i anime

Na południowym wschodzie naszego kraju pod względem konwentowym od dłuższego czasu było raczej pusto. Tę pustkę stara się zapełnić stowarzyszenie Gry i Fantastyka, organizując pierwszy konwent fantastyki GiFCon. Wydarzenie odbędzie się w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej oraz na rynku w Przemyślu. Cena akredytacji wyniesie 25 zł.

Przemyski konwent fantastyki GiFCon

Festiwal fantastyki i gier Tetcon po delikatnej zmianie formy i półtorarocznej przerwie zostaje przeniesiony na sierpień, wydłużony o jeden dzień i będzie trwał od piątku, co powoli staje się standardem wśród konwentów. Na festiwalu będą czekać na nas: konkurs cosplay ze sceną na świeżym powietrzu (oby nie padało), prelekcje, konkursy i warsztaty, czyli pakiet dosyć standardowy. Jest też spora szansa, że konwent przekroczy liczbę ponad 500 uczestników, co jak na tak „oblegany” weekend jest wyśmienitym wynikiem!

Tczewski konwent fantastyki Tetcon

RyuCon ponownie w znanej i sprawdzonej formie uderzy już w ten weekend, a dzięki niemu Kraków zapełni się fanami mangi i anime. Kto był na choć jednej edycji RyuConu czy B-Conu, wie już, czego się spodziewać. Od lat jest to jedno z najbardziej stabilnych wydarzeń w kraju i utrzymuje się na niezłym poziomie organizacyjnym, zapewniając zabawę nie tylko w postaci stałych atrakcji takich jak konsole, DDR, prelekcje czy planszówki, ale i mocno uderzając z aktualną konwencją, specjalnymi questami i fabułą.

Konwent mangi i anime w Krakowie RyuCon