Dzień dobry, to znowu my. Życzymy smacznej kawusi i udanego popołudnia. A do kawusi proponujemy lekturę kolejnego Poniedziałkowego Flasha Konwentowego, w którym tym razem znalazła się podziemna Planszówkowa Szychta, świdnicki Świdkon oraz łańcucki Festiwal Gier Planszowych.

Graliście kiedyś w gry planszowe i fabularne trzysta dwadzieścia metrów pod ziemią? Jeżeli nie, to macie okazję to zmienić, a wszystko za sprawą Planszówkowej Szychty, która do podziemi zejdzie już w ten piątek, w zabrzańskiej kopalni Guido. Na miejscu będziecie budować i niszczyć całe cywilizacje, walczyć z potężnymi bestiami i przedzierać się przez labirynty lochów, a wszystko to wśród sprzętów starej maszynowni. Trudno chyba o bardziej klimatyczne miejsce na rozegranie kilku sesji w swoje ulubione tytuły, prawda? Bilet wstępu kosztuje 20 zł, a nabyć go możecie w kasie kopalni. Członkom Klubu Fantastyki “Ruda Mithrilu” przysługuje rabat 50% po okazaniu ważnej legitymacji członkowskiej.

Szychta

 

Odbywający się w ten weekend w Świdniku konwent Świdkon to, jak piszą sami organizatorzy, interdyscyplinarne wydarzenie kulturalne poświęcone szeroko pojętej fantastyce. Trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić, bowiem ta trzydniowa impreza wypełniona jest grami planszowymi, bitewnymi, fabularnymi i konsolowymi. Do tego dochodzą prelekcje popularnonaukowe i literackie, a także dyskusje i warsztaty. Świdkon to również Igrzyska Fantastyczne, w czasie których uczestnicy zawalczą o złote medale w najbardziej popularnych grach i konkurencjach konwentowych, ujętych w pięciu dyscyplinach: Grach bitewnych, Grach planszowych, Grach konsolowych, Grach karcianych, Konkurencjach ogólno fantastycznych. W takiej sytuacji pozostaje nam tylko życzyć powodzenia i zaprosić Was do Miejskiego Ośrodka Kultury, przy Alei Lotników Polskich 24.

Świdkon

 

Jeżeli jutro i pojutrze będziecie na Podkarpaciu, dobrym pomysłem może okazać się wycieczka do Łańcuta. Opuśćcie na chwilę autostradę i obierzcie kurs na znajdującą się przy ul. Moniuszki 2 Bibliotekę Miejską, a dokładnie na Festiwal Gier Planszowych. Czekać tam na Was będzie 130 tytułów, klasyków i tych trochę nowszych. Nowicjusze i starzy wyjadacze, każdy jest mile widziany. Znajdzie się też coś dla najmłodszych, a nad wszystkim czuwać będą specjalnie oznaczeni Mistrzowie Gry, którzy doradzą, pomogą i wytłumaczą zasady. Zasłużyliście na przerwę.

Festiwal