Niby tak zimno, a w piersiach zatyka i trudno czasem złapać oddech. Zwłaszcza dzisiaj, na początku tygodnia. Dlatego proponujemy Wam zrobić sobie krótką przerwę od zimowego powietrza i zajrzeć do naszego Poniedziałkowego Flasha Konwentowego, edycja mrożona.

Na początek Kraków, gdzie w ten weekend odbędzie się zlot fanów Gry o Tron, czyli MeetGoT.

Największa tego typu impreza w roku 2017, która tym razem zawitała do Tauron Areny przy ul. Stanisława Lema 7. Patrząc na plan imprezy, nie sposób oprzeć się wrażeniu, iż niewątpliwie uczestnicy nie zaznają uczucia nudy. Czekać na Was bowiem będzie szereg atrakcji, a wśród nich quizy, turnieje i konkursy, także cosplay. Gdyby jednak było Wam mało, możecie być świadkami, a nawet wziąć udział w wielkim turnieju rycerskim, gdzie reprezentując swój ród zawalczycie o tytuł Najlepszego Szermierza Westeros. To wszystko i jeszcze więcej już w najbliższą sobotę.

W najbliższą sobotę zajrzeć możecie także do Lubartowa na tamtejszy G-Con, mini-konwent gier planszowych.

Wydarzenie otwierające dwa tygodnie słodkiego lenistwa, popularnie zwane feriami, na którym będziecie mieli okazję wziąć udział w ciekawych turniejach i konkursach. Oczywiście, jak to na tego typu imprezach bywa, będzie też możliwość skorzystania z bogato wyposażonego Games Roomu, w którym do Waszej dyspozycji oddanych zostanie aż 115 przeróżnych tytułów. Koszt wejścia do jedynie 5 zł, a zabawa trwa od godziny 15 do białego rana, w Lubartowskim Ośrodku Kultury.

Dla fanów mangi i anime mamy z kolei wrocławski Namicon.

Najbliższa edycja konwentu otwiera się na większą liczbę uczestników, jednak uspokajamy, iż na pewno nie straci ona swojego domówkowego charakteru. Choćby ze względu na limit miejsc, który wynosi tylko 200 osób. A czego można się spodziewać tym razem? Cóż, na pewno nie zabraknie interesujących paneli i warsztatów, także historycznych. Możecie liczyć też na konkursy i turnieje, a nawet trening kendo. Przewidziano również nocne maratony anime i sesje RPG. Niby taki mini-konwent, a dzieje się dużo. A gdzie? W Publicznej Szkole Podstawowej Leonardo przy ul. Roosevelta 15.