I znów przychodzimy do Was z wieściami z konwentowego świata, ponieważ w tym tygodniu odbędą się aż cztery wydarzenia! Będą to:

Zapraszamy do czytania!

LAG Festival to ambitne wydarzenie zaplanowane na cztery lata do przodu i mające odbywać się w latach 2015-2019. Oznacza to, że to już przedostatni rok z festiwalem i jedna z ostatnich szans, żeby na własnej skórze przekonać się, jakie atrakcje tam na nas  czekają. Tym razem event zaplanowano na 12-13 czerwca. Wydarzenie składa się w zasadzie z pięciu mniejszych i są to:

1. Konkurs LAG ARENA – międzynarodowy konkurs na koncepcje i projekt gry.
2. Warsztaty LAG GAME JAM – międzynarodowe pięciodniowe warsztaty (game jam) dla osób studiujących na kierunkach i specjalnościach związanych z projektowaniem gier na uniwersytetach biorących udział w projekcie, a także najlepszych uczniów szkół średnich biorących udział w konkursie LAG Arena.
3. LAG EDU – międzynarodowa konferencja z udziałem ekspertów związanych z rynkiem gier, nowych mediów i sztuk wizualnych.
4. LAG FESTIVAL – festiwal gier obejmujący jednodniową prezentację gier niezależnych dla szerokiej publiczności.
5. Koncerty LAG MUSIC – dwa wieczorne koncerty, które stanowią zwieńczenie festiwalu. Pierwszy z nich zawsze prezentuje muzykę elektroniczną związaną z tematyką gier i nowych mediów, np. ścieżki dźwiękowe kultowych gier, VJ-ów, artystów scen niezależnych.

Całość jest inicjatywą uniwersytecką współorganizowaną przez trzy uczelnie: Uniwersytet Śląski w Katowicach, Uniwersytet w Ostrawie oraz Uniwersytet Cyryla i Metodego w Trnavie.

Wstęp jest bezpłatny.

Festival of Art and Independent Games LAG

Drugą imprezą, tym razem odbywającą się w weekend 15-17 czerwca, jest Festiwal Fantastyki Cytadela, czyli jedna z dwóch bliźniaczych imprez organizowanych w Modlińskim Garnizonie, co gwarantuje niezapomniane wrażenia z konwentowania w niezwykłym miejscu. To już druga edycja wydarzenia oferującego nam zróżnicowany program atrakcji zawierający tematykę fantasy, mangi i anime, LARP i RPG, filmową czy popularnonaukową. Z racji niezłego dojazdu ze stolicy kraju, warto się wybrać i na własne oczy doświadczyć konwentowania w budynku obronnym, szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę dosyć niską cenę akredytacji – 50 zł za pełny karnet kupiony na miejscu.

Festiwal Fantastyki Cytadela 2018

CrystalCon to nowa impreza o tematyce multifandomowej. Z opisu wydarzenia wynika, że podczas jej trwania możemy natknąć się na atrakcje mieszczące się w bardzo szerokim spektrum, od postapokaliptycznych, przez „My Little Pony”, aż po „League of Legends”. Ponadto przygotowano występ grupy taneczno-cosplayowej w tematyce idoli (idolek?). Organizatorami są osoby prywatne, a za akredytację zapłacimy 20 zł (za pełne trzy dni wydarzenia). Czy taka forma i organizacja może się przyjąć i zadziałać? Sami jesteśmy ciekawi.

CrystalCon Multifandomowy konwent w Poznaniu

Dąbrowskie Dni Fantastyki (Fury Player Strike) po raz czwarty uderzają z pełną siłą, organizując kolejną już edycję wydarzenia w konwencji militarnej/postapokaliptycznej/sci-fi. Na pewno będzie sporo atrakcji ogólnofantastycznych, ale przygotujcie się raczej na wojskowe podejście. Impreza jest bardzo integracyjna i posiada świetny rodzinny klimat, a dopełnia tego możliwość noclegu w dużym namiocie polowym rozbitym na polu przed budynkiem. Ponadto w planach jest też nocne ognisko. Jest to jeden z tych konwentów, na które warto wpaść choćby dla samego klimatu. A przecież i atrakcje są niczego sobie.

Akredytacja kosztować będzie powalające 2 zł.

Dąbrowskie Dni Fantastyki w Dąbrowie Górniczej