Ładną mamy jesień, prawda? Cóż, ta piękna pora roku ma niestety swoje minusy, a jednym z nich jest duża szansa na złapanie przeziębienia. Chorzy czy nie i tak przygotujcie się na kolejną odsłonę Poniedziałkowego Flasha Konwentowego, w którym będzie dziś mocno przekrojowo. I poznańsko. W tym tygodniu mamy dla Was: Mantikorę, Warszawskie Targi Fantastyki, Poznań Game Arena, Japanicon, Comics Wars, Larp Now! i PlanSówki.

Na początek dwunasta edycja Ogólnopolskiego Konwentu Fantastyki Mantikora, wydarzenia nie tylko dla fanów z Polski wschodniej. Dlaczego wschodniej? A no dlatego, że miejscem spotkania jest Lubartów, a konkretnie Lubartowski Ośrodek Kultury przy ul. Rynek II 1. Przez cały weekend na uczestników czekać będą takie atrakcje jak prelekcje, konkursy i turnieje, a na dokładkę sala wypełniona konsolami. Poza tym, będziecie mieli okazję zastanowić się nad przyszłością naszej planety, zachodzącymi zmianami cywilizacyjnymi lub dowiedzieć się prawdy o UFO. Jeżeli tego typu klimaty nie są Wam obce, koniecznie zajrzyjcie w tej weekend na lubelszczyznę.

 

Miłośnicy fantastyki powinni zwrócić swój wzrok również na naszą stolicę, a konkretnie Warszawskie Targi Fantastyki, które udowodnią, że książki, gry, komiksy i filmy fantasy naprawdę są super. To oczywiście nie wszystko, bowiem poza możliwością zakupienia interesujących nas tytułów lub wszelkich fantastycznych gadżetów, pobyt w Warszawie minie Wam także pod znakiem koncertu na harfie, wystawy fotograficznej czy pokazu mody, a to wszystko z jednym biletem płatnym...ile chcecie. Nie, to nie błąd. Sami decydujecie, ile zapłacicie za możliwość uczestnictwa w Targach. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w najbliższą sobotę do Domu Towarowego Braci Jabłkowskich przy ul. Brackiej 25.

Targi

Fani gamingu i e-sportu też nie będą w ten weekend zawiedzeni, a to oczywiście za sprawą Poznań Game Arena - największych w Polsce i jednych z największych w Europie targów poświęconych rozrywce elektronicznej. Na miejscu czekać na Was będą najnowsze tytuły, pokazy i naturalnie masa potężnego sprzętu. Spotkacie swoich ulubionych YouTuberów, przybijecie piątkę gwiazdom e-sportu i nacieszycie oczy pięknymi strojami cosplay'erów. Oprócz tego możecie liczyć na konkursy, turnieje i...granie. Godziny grania we wszystko, w co tylko zapragniecie. Wystarczy, że w najbliższy weekend odwiedzicie Międzynarodowe Targi Poznańskie przy ul. Głogowskiej 14.

PGA

W tym samym czasie, także w Poznaniu, odbywać się będzie kolejna edycja Japaniconu, czyli gratka dla każdego entuzjasty kultury Kraju Kwitnącej Wiśni. Poza prelekcjami, konkursami i barwnymi stoiskami wystawców pojawi się także japoński wokalista i cosplay'er Miu oraz jego brytyjski kolega - Kenny, jednak to nie koniec cosplay'owych atrakcji. Japanicon to bowiem miejsce eliminacji do trzech konkursów międzynarodowych: European Cosplay Gathering z finałem w Paryżu, Cosplay World Masters z finałem w Lizbonie oraz Clara Cow's Cosplay Cup z finałem w Hadze. Będzie też konkurs standardowy, a dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze strojami, przygotowano specjalną salę warsztatową. Wszystko to czekać na Was będzie w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 na Os. Czecha 59.

Japanicon

Chciałoby się rzec “do trzech razy Poznań”, a to dlatego, że stolica Wielkopolski będzie w ten weekend gościć również Comics Wars. Komiksowa bitwa tym razem skupi w sobie tematykę trzech wydarzeń:

Dzień Batmana - gdzie lepiej poznacie postać Mrocznego Rycerza,

Dzień Superkobiet - czyli przedstawienie płci pięknej w komiksach o superbohaterach,

24-godzinne rysowanie komiksów - międzynarodowe wyzwanie, w którym rysownicy muszą w 24 godziny stworzyć komiks zajmujący 24 strony.

Poza tym oczywiście warsztaty rysunkowe, panele dyskusyjne, wystawy tematyczne, czytelnia i sklepy z komiksami. Do komiksowego święta możecie dołączyć w Bibliotece Uniwersyteckiej przy ul. Ratajczaka 38-40.

Comics Wars

Tak, wciąż jesteśmy w Poznaniu, a wszystko za sprawą Larp Now! - wydarzenia, którego głównym celem jest integracja graczy z Wielkopolski i popularyzacja larpów jako formy spędzania wolnego czasu. Poza graniem organizatorzy zapraszają też na warsztaty i naukę nowych stylów gry, a to wszystko w najbliższą niedzielę w Empik School przy ul. Ratajczaka 44.

Larp Now

Na koniec Kraków i PlanSówki lub jak kto woli - Krakowskie Dni z Grami Planszowymi. Miejsce, w którym odnajdzie się każdy fan gier bez prądu, bowiem poza wolnym graniem i wypożyczalnią czekać na Was będą również pokazy, konkursy i - jak zazwyczaj bywa na tego typu wydarzeniach - możliwość zakupu konkretnych tytułów. Zainteresowanych zapraszamy w sobotę i niedzielę do Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 5.

PlanSowki