Dobry wieczór! Zima mimo wszystko postanowiła odwiedzić pewne rejony naszego kraju i przykryła jego część piękną puchową kołderką. To jednak wcale nie oznacza, że w najbliższy weekend nie będzie dokąd się wybrać! Najbliższa sobota i niedziela to gratka dla wszystkich fanów gier bez prądu, dlatego zapraszamy Was na IV Wielki Bój Planszówkowy oraz PortalCon 10. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, byście odwiedzili obie imprezy!

Czwarta edycja Wielkiego Boju Planszówkowego i w tym roku została podzielona na dwie specjalne strefy, dzięki czemu uczestnikom łatwiej będzie się odnaleźć i wybrać interesującą propozycję programową. W strefie z grami rodzinnymi będziecie mogli z pomocą organizatorów nauczyć się grać w nowe tytuły i spróbować swoich sił w turniejach dla początkujących. Znajdziecie tam też stanowisko wydawnictwa Bard Centrum Gier, znanego z takich hitów jak Carcassonne, Epoka Kamienia, List Miłosny, Terra Mystica BANG!

Z kolei strefa dla graczy zaawansowanych to gratka dla bardziej doświadczonych, którzy lubią długie i intensywne sesje przy swoich ulubionych grach, choć i dla żądnych przygód nowicjuszy znajdzie się miejsce. Pojawi się tam również sklep Wargamer Kielce, który przygotowal dla Was pokazy gier bitewnych i karcianych. Jeżeli natomiast zwykłe granie Wam nie wystarczy, możecie wziąć udział w wielkim turnieju Star Wars: Destiny lub nacieszyć oczy w czasie pokazu gry Star Wars Armada. Gracze Magic the Gathering także nie powinni być zawiedzeni, a to dzięki specjalnemu blokowi dedykowanemu temu tytułowi.

Jak zatem widzicie, jest w czym wybierać, dlatego przybywajcie do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej przy ul. Księdza Piotra Ściegiennego 13, bo planszówek nigdy za wiele. Wstęp wolny.

WBP

A gdyby było Wam mało planszówek, zawsze możecie zajrzeć w ten weekend do Gliwic, a konkretnie do klubu studenckiego Spirala przy ul. Pszczyńskiej 85. Sobota i niedziela minie tam bowiem pod znakiem dziesiątej edycji PortalConu. Wydawnictwo Portal zaprasza Was nie tylko do spróbowania swoich sił w oferowanych tytułach, ale także do wzięcia udziału w prelekcjach i pokazach. Nie obejdzie się też bez konkursów z cennymi nagrodami. Dwa dni planszówkowej zabawy, plotek, podsumowań, nowości i powrotów do przeszłości, czego chcieć więcej? O tym już musicie przekonać się sami. Powodzenia.

PortalCon