Kilka dni temu mogliście zauważyć – także na naszej stronie i fanpage – zapowiedź konwentu Tsuru Japan Festival 2022. Było to prawdopodobnie zaskakujące dla tych z Was, którzy posiadali zakupione akredytacje na Aicon 2020. Impreza przez obostrzenia covidowe nie odbyła się, a większość uczestników do dzisiaj nie otrzymała zwrotów za opłacone wejściówki. Grupa Tsuru jednak nie zapomina o tych osobach i w swoim oświadczeniu przeprasza za zaistniałą sytuację, a także ją tłumaczy.

Jak możemy przeczytać w oświadczeniu udostępnionym na klubowym fanpage'u, organizatorzy zainwestowali niemałe pieniądze zanim nadeszła odgórna decyzja, która zmusiła grupę do odwołania imprezy. Wprost przyznają, że nie byli w stanie udźwignąć tej sytuacji finansowo. Obecnie osoby, które mają wykupione akredytacje na Aicon 2020, dostaną zadośćuczynienie w jednej z  dwóch, wybranych przez siebie form:

  1. Wejściówkę można wykorzystać jako bilet na jedną z czterech nadchodzących imprez grupy Tsuru – Tsuru Japan Festival 2022, Aicon 2023, Mochicon 2023 lub Tsuru Japan Festival 2023,
  2. Akredytację będzie można także odsprzedać innej osobie.

Niestety, nie przewidziano możliwości zwrotu pieniędzy za zakupioną akredytację.

Pełną treść oświadczenia znajdziecie poniżej:

Kochani w końcu wróciliśmy po dwóch latach!
Czujemy się zobowiązani, aby wyjaśnić Wam kilka spraw nim na dobre zajmiemy się organizacją kolejnej edycji naszego konwentu, czyli Tsuru Japan Festival 2022.

Co działo się przez ostatnie lata?

Pandemia niestety także i nam dała solidnie w kość. Włożyliśmy dużo serca i pieniędzy w organizowanie ostatniej imprezy - Aiconu 2020. Jak zapewne wiecie, tworzenie eventu tych rozmiarów wymaga wcześniejszego zainwestowania pieniędzy w czynności, gości, zaliczki - abyśmy później byli pewni, że wszystko się uda; że każdy przyjedzie, że będziecie mieli zapewnioną opiekę medyczną i ochroniarską. Miały wtedy na naszym konwencie odbyć się także eliminacje do dwóch ważnych cosplayowych konkursów międzynarodowych.

Obostrzenia w związku z koronawirusem przeszkodziły nam w bardzo niefortunnym momencie, mianowicie wtedy, kiedy już pieniądze zainwestowaliśmy w atrakcje, ludzi, a także poświęciliśmy na wszystko masę prywatnego czasu. A wszystko po to, by dowiedzieć się, że konwent odbyć się... nie może. Kiedy już wielu rzeczy, umów, maili nie mogliśmy po prostu tak magicznie cofnąć. Zostaliśmy z masą zobowiązań, długów i problemów.

Bardzo przepraszamy wszystkich, którzy nie zostali w tamtym okresie potraktowani tak jak należy. Wiemy, że to żadne usprawiedliwienie, ale wszystko wyszło tak, a nie inaczej tylko i wyłącznie przez to, że sami znaleźliśmy się w bardzo złym finansowo-organizacyjnym miejscu.
Nie chcielibyśmy przy tym wszystkim zapomnieć o tym, co Wy straciliście w związku z odwołaniem Aiconu 2020. Aby zadośćuczynić osobom, które zakupiły bilety na konwent, który się ostatecznie nie odbył - chcemy zaoferować Wam rekompensatę.

Gorąco zachęcamy Was do wykorzystania swoich biletów, oprócz tej nadchodzącej edycji Tsuru Japan Festival 2022, na nasze kolejne nadchodzące 3 imprezy! Osoby, które zdecydują się na wykorzystanie zaległego biletu - dostaną od nas drobny upominek.

Macie możliwość wymiany swoich niewykorzystanych biletów z Aiconu 2020 na jedno z nadchodzących wydarzeń: Tsuru Japan Festival 2022, Aicon 2023, Mochicon 2023 lub Tsuru Japan Festival 2023! Imprezy te oddzielone są na tyle czasowo, iż głęboko wierzymy, że każdy znajdzie przewodnią tematykę konwentu oraz termin idealny dla siebie.

Zamierzamy wrócić do Was z wspaniałymi niebanalnymi pomysłami, wyjątkowymi gośćmi oraz atrakcjami, do konwentów odbywających się regularnie, ale bardzo prosimy Was przy tym o symboliczną pomoc. Pomoc, która jak cegiełki, cegiełka po cegiełce mogłaby pomóc nam podnieść się z popiołów. Byśmy powstali jak Feniks (lub też jak Żuraw 🙂 ) i by w końcu wszystko wróciło do normy. Będziemy dozgonnie wdzięczni za każdy bilet wymieniony na jedną z naszych imprez, zamiast ubiegania się o zwrot pieniędzy. Taka forma i tak w pewnym sensie obciąża nasze imprezy, ale jesteśmy Wam to winni.

Będąc świadomymi, że w ciągu tych 2-óch lat mogło się sporo zmienić, chcemy także dać Wam możliwość odsprzedaży biletów między sobą. Tak, byście na spokojnie mogli dogadać się z kimś, kto na konwent chciałby pójść. Możecie też ofiarować go komuś w prezencie. Wystarczy wtedy napisać do nas na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a w wiadomości zwrotnej zostaną podane Wam dalsze instrukcje.

Prosimy także o wysłanie maila na wyżej wspomniany adres osoby, które zakupiły bilet VIP na Aicon 2020 - w tym przypadku otrzymacie niespodziankę i zaległy pakiet VIP, jeśli oczywiście zdecydujecie się wykorzystać go, by wejść na jedną z naszych przyszłych imprez. Nie otrzymacie jednak niestety nowego pakietu VIP, tylko ten konkretny, za który wtedy zapłaciliście.

Wiemy, że prosimy Was o wiele. Nigdy nie byliśmy zmuszeni, by prosić Was o cokolwiek w takiej formie. Jednak sytuacja nas przerosła. A nie chcielibyśmy zniknąć jak wiele innych konwentów. Chcielibyśmy dalej konsekwentnie być miejscem spotkań dla Was wszystkich, dostarczać Wam masę atrakcji oraz wspomnień i wrócić do normalności.

Baner konwentu Tsuru Japan Festival 2022