Podczas pandemii wydawało się, że konwentowa branża nie będzie w stanie wstać z kolan. Dziesiątki odwołanych imprez, zbiórki pieniędzy na przetrwanie klubów, długi organizatorów, którzy zdążyli już zainwestować w swoje wydarzenie, by zaraz je na ostatnią chwilę odwołać. Przez blisko półtora roku odbyło się zaledwie kilkanaście mniejszych i średnich wydarzeń, z czego wiele z nich na granicy (abo i już za nią) legalności. A w tym czasie Konwenty Południowe miały coraz mniej do napisania i opublikowania, co przekładało się na naszą widoczność, chęć do dalszego działania i również konieczność dalszego inwestowania w coś, co nie przynosiło żadnych efektów. Podjąłem więc decyzję – czas zakończyć tę wspaniałą przygodę i pożegnać się z dalszym działaniem strony Konwenty Południowe. Zamykamy biznes.

Pamiętacie wszystkie wpadki i szczęśliwe chwile? Wszystkie rzeczy, które spotkały was w roku 2022, w jakiś sposób składają się na to, kim teraz jesteście. Niektórzy z Was dołączyli do naszego Discorda i stali się tam mniej lub bardziej aktywną częścią społeczności. Niektórzy wsparli nas na Patronite, a jeszcze inni – po prostu czytają posty lub spotykają się z nami na konwentach.

Skoro o tym mowa, udało Wam się wrócić do rutyny i przeżyć ten rok, jakby lockdown nie istniał?

W imieniu redakcji Konwentów Południowych życzymy wszystkim naszym wspaniałym czytelnikom – w tym organizatorom konwentów, helperom, wystawcom, mediom oraz oczywiście uczestnikom i każdemu, do kogo trafi ten post – ciepłych, w jak najlepszy sposób podsumowujących ten (mamy nadzieję) znośny rok, Wesołych Świąt! Niezależnie od tego, czy je obchodzisz i w jaki sposób, jeśli któreś mogą być najlepsze, to niech będą to właśnie te!

Do zobaczenia w roku 2023. Oby ruszył z kopyta i okazał się fantastycznym, mangowym, gamingowym, LARP-owym lub planszówkowym rokiem dla Was wszystkich.

Konwenty Południowe

Zarówno portal Konwenty Południowe, jak i same wydarzenia popkulturalne w naszym kraju stale rosną. W ciągu lat naszej działalności wyszliśmy poza same konwenty, znajdując na liście konwentów i w mapie konwentów miejsce dla eventów e-sportowych, czy choćby targów książek. Nie wykluczamy, że kiedyś znajdą się tam też inne rzeczy, ale będziemy się starali odpowiednio to przefiltrować oraz nie odchodzić od głównych tematów naszego portalu, którymi są: fantastyka, manga i anime (i kultura oraz popkultura krajów azjatyckich), gry planszowe, LARPy i RPG oraz gry elektroniczne i e-sport.

W związku z powyższym zaktualizowaliśmy przedziały uczestników na liście wydarzeń, ponieważ coraz więcej imprez wpada w przedział „powyżej 5000”, a jednak trudno nam stawiać te imprezy zaraz obok Pyrkonu czy IEM-u. Na razie nie aktualizujemy imprez na naszej liście, które się już odbyły, skupiamy się na tych, które dopiero mają się odbyć, ale nie jest wykluczone, że przejrzymy ostatnie 2-4 lata i jednak to poprawimy. Obecnie wszystkie imprezy z przeszłości z przedziałem powyżej 5000 otrzymały przedział 2000-5000.

Powyższe zostało zainicjowane przez cenny feedback jaki do nas dotarł. Jeżeli macie dalsze pomysły czy uwagi dotyczące działania portalu Konwenty Południowe zapraszamy do kontaktu przez formularz kontaktowy lub kanał „❓║pomysły-i-sugestie” na naszym serwerze Discord.

Prowadzony przez nas serwer konwentowej społeczności - „Konwenty Południowe i nie tylko...” uzyskał wczoraj oficjalnie status partnera w programie Discord Partners. Jest to prestiżowe odznaczenie, które daje nam całkiem nowe możliwości oraz samo w sobie jest wyróżnieniem na skalę światową. Obecnie blisko 4600 serwerów na 25 milionów zostało przyjętych do programu.

Dziękujemy też za to wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do budowania tej wspaniałej społeczności i zapraszamy wszystkich do dołączenia do niej, bo naprawdę warto, o czym szybko się przekonacie :-).

https://konwenty-poludniowe.pl/dc

discord partner

Po pięciu latach pracy w redakcji, jego twórca, właściciel i redaktor naczelny postanowił, że czas na zmiany. Po wytężonych poszukiwaniach, sprawdzeniu niemałej liczby nazwisk i długich przemyśleniach na temat wybranego, decyzja zapadła. Po wielu przygotowaniach, wdrożeniu kilku rozwiązań i długim procesie biurowym, aby wszystko zostało odpowiednio przepisane na nowe nazwisko, proces dokonał się.

Niniejszym ogłaszamy, że Gerard Czekaj nie jest już redaktorem naczelnym Konwentów Południowych, a od kilku dni redakcją zarządza...

Gerard Gabriel Vetinari! Powitajcie proszę nowego redaktora naczelnego!

Tak, tytuł artykułu jest clickbaitem. Nie, nowe dane personalne to nie jest żart, naprawdę zmieniłem nazwisko i mam obowiązek o tym powiadomić. Dziękuję wszystkim czytelnikom, że nadal z nami jesteście i wciąż Was przybywa!

Gerard „Alchelor” Vetinari

ctc logoOstatnie dni dały mi sporo do myślenia. To, co się dzieje wokół mojej osoby i inicjatyw, które prowadzę, przekroczyło pewne granice i najwyższy czas uzmysłowić Wam… Że jestem tylko człowiekiem.

Nie uprzedzajmy jednak faktów. Tekst będzie podzielony na kilka części. Część oficjalna, do której przejdę za chwilę oraz coś, na co nie mogłem zdecydować się na tym portalu od wielu lat. Część osobista. Możecie przeczytać tylko tą oficjalną, jeżeli interesuje Was los CtC i wyjaśnienie pewnych spraw, które w ostatnich dniach miały miejsce. Część osobistą zostawiam tym, których obchodzi coś więcej.

Rok 2017 był dla redakcji Konwentów Południowych czwartym rokiem funkcjonowania. Sam początek tej działalności to relacja z ostatniego (przynajmniej w tamtej chwili) Krakonu, którą tworzyliśmy jeszcze jako fanpage, bez żadnej strony www oraz planów rozwojowych. W cztery i pół roku osiągnęliśmy pozycję lidera wśród portali informacyjnych o wydarzeniach popkulturalnych z dziedzin fantastyki, mangi i anime, komiksu, gier planszowych i karcianych, LARP-ów i e-sportu. Współpracuje z nami już blisko 60 osób, z czego większość jest w stałej redakcji. To właśnie te wszystkie osoby dostarczają Wam codziennie informacje, relacje, recenzje, fotorelacje, nagrania i mnóstwo innych materiałów, które można u nas znaleźć. Redakcja to nie jedna osoba, a spora grupa, która tworzy wspólnie dla Was, poświęcając swój czas i wciąż pracując nad tym, żeby być w tym, co robią, jeszcze lepszymi. Ale to przecież nie wszystko, bo jesteście jeszcze Wy, odbiorcy, którzy wielokrotnie już nas wspieraliście, wytykając nam nasze potknięcia, pisząc czasem słowa wsparcia, czy po prostu będąc tu milcząco z nami, czytając nasze teksty i zostawiając swoją wirtualną aprobatę w postaci lajków. Dzięki temu wiemy, że to, co robimy, naprawdę ma sens i dzięki Waszym uwagom możemy być jeszcze lepsi i pracować na jeszcze wyższym poziomie. Dziękujemy!

Chcieliście kiedyś spotkać się z naszą redakcją? Taką okazję daje Wam tegoroczny Pyrkon! A konkretnie Strefa Fantastycznych Inicjatyw, na której pojawi się nasze stoisko. Na miejscu będziecie mogli porozmawiać i zadać pytania członkom redakcji, zrobić zdjęcia i osobiście przekazać nam Wasze pomysły. Będą też gadżety i inne atrakcje, ale to już nasza słodka tajemnica i musicie ją poznać sami. Zapraszamy serdecznie i czekamy na Was!

Witam,

Nasz portal jest aktualnie atakowany przez nieznane źródła. Problemy występowały od miesięcy, podczas których próbowaliśmy z tym walczyć. Równolegle powstaje nowa strona z odpowiednimi zabezpieczeniami.

Aktualny kalendarz wydarzeń i konwentów znajdziecie w naszej aplikacji mobilnej dostępnej na systemy Android i Windows Phone pod poniższymi linkami:

Jeżeli możesz i chcesz jakoś pomóc, czy to w kodowaniu, czy okazując wsparcie moralne lub materialne (będziemy musieli zainwestować w specjalistów...) prosimy o kontakt mailowy.

Za zaistniałe problemy przepraszamy. Mamy nadzieję, że wytrwacie z nami ten kryzys.

Ekipa Konwentów Południowych

A w tym czasie nasz Instagram pracuje pełną parą. Na pewno będziemy wrzucać zajawkowe fotki z konwentów, na których w danym momencie się znajdujemy. Zresztą sami zobaczcie:

https://instagram.com/konwenty_poludniowe/

Podobne artykuły