Już teraz możemy Wam ogłosić, że objęliśmy patronatem Imladris: Krakowski Weekend z Fantastyką! Pierwsza edycja odbyła się już w 1998 roku, a tegoroczna odbędzie się w dniach 11-13 listopada w Krakowie.

W tym roku impreza będzie dla nas jeszcze bardziej wyjątkowa, ponieważ konwent obchodzi swoje XX-lecie. Co to oznacza dla nas? Trzy dni fantastycznej zabawy na wydarzeniu w randze Polconu! Dla osób trochę mniej obytych z tematem spieszymy z wyjaśnieniem: ranga Polconu oznacza, że na imprezie zostaną wyłonieni laureaci Nagrody im. Janusza A. Zajdla za rok 2021. „Zajdel” to coroczna nagroda literacka przyznawana za najlepsze w Polsce opowiadania i powieści fantastyczne. Uczestnicy Imladrisu będą więc świadkami wyłonienia zwycięzcy głosowania, w którym udział wziąć może każdy posiadający akredytację na Imladris-Polcon oraz osoby, które wykupiły tak zwaną akredytację wspierającą.

Oprócz tak wyjątkowej uroczystości, Imladris zapewni nam wyjątkowych gości honorowych, w których gronie znajdzie się między innymi: Agnieszka Hałas, laureatka Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla za rok 2020.

Do listopada jeszcze dużo czasu, jednak już od dzisiaj możecie zaopatrzyć się w preakredytacje, które będziecie mogli zakupić do 17 października lub do wyczerpania limitu wejściówek na ten rok. Macie możliwość wybrania jednej z trzech preakredytacji przed konwentem:

  • preakredytacja pełna trzydniowa – 75 zł (upoważnia do głosowania w ramach Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla za rok 2021);
  • akredytacja wspierająca – 25 zł (upoważnia do korespondencyjnego głosowania w ramach Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla za rok 2021);
  • Smoczy „Mecenat” – 125 zł (w ramach preakredytacji otrzymamy kilka drobnych upominków i wesprzemy finansowo konwent).

Podczas imprezy będzie możliwość wykupienia akredytacji trzydniowej, ale także na pojedyncze dni (płatność będzie możliwa TYLKO gotówką).
Ceny akredytacji na konwencie:

  • akredytacja pełna trzydniowa – 85 zł;
  • akredytacja jednodniowa piątek – 40 zł;
  • akredytacja jednodniowa sobota – 50 zł;
  • akredytacja jednodniowa niedziela – 30 zł;
  • dzieci do lat 6 - wstęp bezpłatny bez potrzeby wcześniejszej akredytacji.

Ponadto twórcy programu będą mogli zakupić akredytację z 50% zniżką, od ceny preakredytacji. Dla dzieci między 6. a 12. rokiem życia będzie obowiązywała zniżka w wysokości 50% na każdy rodzaj akredytacji (po okazaniu ważnej legitymacji z zaznaczeniem uczestnictwa w konwencie wraz z opiekunem prawnym).

Na imprezie nie zabraknie cudownych gadżetów konwentowych takich jak koszulki, torby, kubki i inne.
Dla osób, które mają ochotę zgłosić punkt programu na tegorocznym Imladris, spieszymy ogłosić, że macie czas do 4 września!

Do listopada jeszcze daleko, ale my już czekamy na garść kolejnych informacji na temat konwentu, więc… STAY TUNED i do zobaczenia w Krakowie!

Baner XX Imladris: Krakowski Weekend z Fantastyką - w randze Polconu