Już po raz trzeci redakcja Konwentów Południowych obejmuje swoim patronatem kolejną edycję One More Game, która odbędzie się już w weekend 6-7 kwietnia przy ulicy Wystawowej 1 we wrocławskiej Hali Stulecia. Tak jak i w poprzednich edycjach, głównym daniem będzie mnogość planszówek wszelakiej maści, ale organizatorzy przygotowali również coś nowego. Czego możemy się spodziewać?

Oczywiście sercem całego wydarzenia będzie ogromny Games Room wypełniony stanowiskami do ogrywania ulubionych gier planszowych. Poza tym w Hali Stulecia zagości strefa wystawców, gdzie kilkudziesięciu sprzedawców przedstawi odwiedzającym różnorakie gry fabularne, sprzęt komputerowy, konsole, a także akcesoria modelarskie oraz rękodzieła. Z kolei strefa RPG będzie miejscem dla wielu epickich kampanii fabularnych, bezlitosnych mistrzów gry i pełnych zapału graczy. Gorąco za to zrobi się zapewne w strefie turniejowej, ponieważ odbędą się tam eliminacje do mistrzostw Polski w Catan oraz Rummikub, a także turnieje z wielu innych gier planszowych.

Są to oczywiście strefy, które mogliście poznać i odwiedzić przy okazji poprzedniej edycji. Organizatorzy natomiast nie spoczywają na laurach i przygotowali dodatkowe atrakcje, a prezentują się one nadzwyczaj ciekawie. Przyszłoroczna edycja bogatsza będzie chociażby o gry elektroniczne, których próżno było szukać w poprzednich latach, tak więc fani komputerów i konsol będą usatysfakcjonowani. W planie są również spotkania z gośćmi specjalnymi.

Ceny biletów zostały nieznacznie podniesione w stosunku do zeszłorocznej edycji, natomiast nie jest to wzrost znaczący, biorąc pod uwagę liczbę atrakcji. Koszty wejściówek wyglądają więc następująco:

  • Jednodniowy bilet ulgowy: 20 zł;
  • Jednodniowy bilet studencki: 25 zł;
  • Jednodniowy bilet normalny: 30 zł;
  • Jednodniowy bilet rodzinny 2+2: 70 zł.

Opcja biletów dwudniowych również się pojawiła, a wygląda tak:

  • Dwudniowy bilet ulgowy: 30 zł;
  • Dwudniowy bilet studencki: 40 zł;
  • Dwudniowy bilet normalny: 50 zł;
  • Dwudniowy bilet rodzinny 2+2: 120 zł.

Dzieci do lat 6 wchodzą bezpłatnie, więc to dobra okazja, aby zaznajomić najmłodszych z planszówkami. Same bilety są do nabycia w tym miejscu, natomiast należy do cen podanych powyżej dodać opłaty serwisowe ze strony operatora. Sama przedsprzedaż potrwa do 15 marca. Słowem zakończenia warto dodać, że aby uczestniczyć w nocnym wydarzeniu „OMG! Nocne Granie po godzinach”, wystarczy tylko jednodniowa przepustka na sobotę lub niedzielę.

OMG2024-Patronat