Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Jak Wam mijają wakacje? Już prawie połowa za nami, ale nie martwcie się, to jeszcze nie koniec, lato trwa nadal (choć różnie z nim bywa). Zajrzyjcie do naszego Poniedziałkowego Flasha Konwentowego i sprawdźcie, dokąd warto udać się w ten weekend. Do wyboru macie Jagacon, RyuCon, SkierCon oraz Fornost.

Piąta edycja odbywającego się w Miedzianej Górze Jagaconu i tym razem przygotowała dla uczestników sporo atrakcji. Naprawdę sporo, bowiem w programie znalazło się ok. 300 godzin atrakcji, podzielonych na specjalne bloki tematyczne. Zanurzcie się w fantastykę, zajrzyjcie do świata mangi i anime, a nawet pograjcie w gry, zarówno planszowe, jak i te wymagające prądu. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, nawet w nocy. Pora nocna na Jagaconie to przecież czas na jeszcze więcej atrakcji. Spanie jest dla słabych. A dla odwiedzających jest adres - ul. Kostomłoty Drugie 94.

Jagacon

W smoczym Krakowie najbliższy weekend minie pod znakiem smoczego RyuConu, konwentu idealnego dla wszystkich fanów mangi, anime i oczywiście popkultury Kraju Kwitnącej Wiśni. Trzy dni po brzegi wypełnione atrakcjami, wśród których znajdziecie panele dyskusyjne, prelekcje, konkursy i turnieje, mniej lub bardziej związane z Waszymi ulubionymi seriami. A skoro to konwent, to nie mogło obyć się też bez konkursu cosplay. Na samym konkursie temat się jednak nie zakończy, a to dzięki warsztatom przygotowanym dla wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć lub urozmaicić swoją przygodę z tworzeniem strojów. Gdzie można to wszystko znaleźć? W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 przy ul. Czarnogórskiej 14.

RyuCon

Skierniewice to kierunek, który powinni obrać wszyscy fani fantastyki. I nie tylko oni. Ostani weekend lipca minie tam bowiem pod znakiem SkierConu, który przygotował dla Was dużą dozę fantastycznych atrakcji. Oprócz fantastyki pojawi się tam science-fiction, postapokalipsa, szczypta mangi i anime, a nawet trochę grozy. Nie zabrakło również miejsca dla tradycyjnych turniejów gier planszowych, komputerowych i games roomu. Wszystko po to, by czas spędzony w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej przy ul. Batorego 64C minął Wam jak najlepiej.

SkierCon

Na koniec larp, a konkretnie rozpoczynający się w najbliższą sobotę konwent terenowy Fornost. Tydzień w Łutowcu, w otoczeniu malowniczych formacji wapiennych Jury Krakowsko-Częstochowskiej, to z pewnością wstęp do dobrej zabawy. Inaczej zresztą być nie może, zwłaszcza kiedy czekać na Was będzie tak rozbudowany program. Znajdziecie w nim larpy, gry, konkursy i turnieje, warsztaty, a nawet planszówki. Mniej doświadczeni goście będą mogli skorzystać z wypożyczalni broni i strojów, a przed każdą grą dodatkowo liczyć na dokładne instrukcje. Zwieńczeniem tygodniowej zabawy jest dwudniowa Gra Główna, osadzona w realiach Śródziemia. Jeżeli zatem tydzień z larpem to coś dla Was, zajrzyjcie do Szkoły Podstawowej Fundacji “Elementarz”.

Fornost

Czym są Konwenty Południowe

Konwenty w Polsce

Konwenty Południowe są największą w Polsce redakcją o wydarzeniach popkulturalnych w kraju. U nas znajdziecie najświeższe informacje o konwentach z różnych dziedzin. Początki portalu sięgają roku 2013 kiedy to zaczęliśmy od pierwszych konwentowych relacji i recenzji. Trzon i najważniejszy punkt działania stanowi nasza lista konwentów stanowiąca najobszerniejszy i najbardziej aktualny zbiór eventów odbywających się na terenie Polski. Nasze główne działy to konwenty fantastyki, mangi i anime, gier i e-sportu, gier planszowych czy LARP-y. Dzięki nam możesz też być stale na bieżąco dzięki newsom o wydarzeniach. Strona Konwentów Południowych jest także responsywna, co dodatkowo wspomaga nasza mobilna aplikacja na androida - Kalendarz/Lista Konwentów.

Galerie i fotorelacje z konwentów

Jako dziennikarze, jesteśmy obecni na wielu imprezach, a dzięki sieci fotoreporterów w całym kraju, jesteśmy w stanie wykonywać i publikować zdjęcia z konwentów w formie galerii na naszym Fanpage. W wygodny sposób możecie nawigować po imprezach z podziałem na kolejne lata i miesiące dzięki przejrzystym buttonom. Wystarczy kliknąć by przejść do interesującej nas fotorelacji z wydarzeń.

Recenzje książek, mang i gier planszowych

To nie wszystko. Portal stale się rozwija, co wpływa na otwieranie kolejnych działów. Od 2015 roku piszemy też recenzje książek o tematyce fantastycznej, a niedługo później na naszej stronie pojawiły się także recenzje gier planszowych, mang, systemów RPG i komiksów. Współpracujemy z 37 wydawnictwami co gwarantuje nam często przedpremierowy dostęp do materiałów i szybką recenzję, która podpowie Wam czego możecie się spodziewać.

Wywiady

Na naszej stronie znajdziecie także wywiady ze znanymi oraz debiutującymi cosplayerami czy pisarzami książek. Z racji tematyki portalu przeczytacie u nas także rozmowy z graczami, e-sportowcami i osobami związanymi z branżą gier elektronicznych.