Jeżeli ktoś z czytających posiada umiejętność podziału na kilka ciał, z pewnością znajdzie idealny moment aby użyć jej właśnie w tym tygodniu. Sześć wydarzeń w przeciągu siedmiu dni - niektóre z nich ciągnące się przez cały tydzień a inne trwające klasyczne trzy doby, każde z nich godne do odwiedzenia, zobaczenia i przeżycia. Zapraszamy zatem do przeczytania Poniedziałkowego Flasha Konwentowego który, mam nadzieję, ułatwi wam wybór kierunku Polski w który udacie się w tym tygodniu. (Chyba że naprawdę potraficie się dzielić. Proszę poratujcie się wiedzą.) W kolejce do tytułu Miss(ter) Tygodnia ustawiają się więc Tolk-Folk, OldTown Festival 2017, Animatsuri 2017, Dni Jakuba Wędrowycza, PGL Major 2017 oraz Bazyliszek  - Fantastyczny Festiwal Gier Bez Prądu 2017

Tolk-Folk zaczyna się już w poniedziałek 17 lipca i potrwa aż do niedzieli. To bielawskie wydarzenie, odbywające się w tym roku pod hasłem “Pojedynek na pieśni”, po raz dziewiętnasty otworzy swoje drzwi dla fanów fantastyki tolkienowskiej i nie tylko. Jak sama nazwa wydarzenia wskazuje, organizatorzy skupili się także na folklorze, dzięki czemu na terenie Tolk-Folku uczestniczyć będzie można w prelekcjach na temat wycieczek górskich (a także wziąć w jednej udział!), warsztatach śpiewu białego i ekspresji tanecznej, a także (prawie) co nocnych ogniskach.

Logo Tolk-Folk

W tym samym momencie w Stagardzie Szczecińskim na terenie lotniska Kluczewo startuje OldTown Festival 2017, LARP który przenosi graczy do roku 2117, gdzie zniknęły granice między państwami, a cały świat pogrążony jest w ruinie po niedawno zakończonej wojnie nuklearnej. Jak głoszą jednak plotki, jest jedno miejsce które na siedem dni w roku ożywa i staje się zbiorowiskiem ludzi którzy po prostu dobrze się bawią. Solidny LARP post-apo miesza się z warsztatami, konkursami Jugger’a oraz potańcówkami. Mimo że sama część LARPowa trwa około 72 godzin, całość odbywa się w dniach 17-23.07.

Logo OldTown Festival

Wszyscy fani anime i mangi już od zeszłego tygodnia pakują walizki, bowiem Animatsuri 2017 rusza z kopyta w Warszawskim Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym na Bobrowieckiej 9 już 21.07 i potrwa klasycznie do niedzieli 23.07 Przed nimi godziny prelekcji, konkursów, turniejów sprawnościowych oraz mniejszych LARPów, a także tyle samo (o ile nie więcej) pojedynczych atrakcji, stoisk oraz pokazów. Pojawi się też umiłowany przez fanów seriali typu Trudne Sprawy Tomasz Knapik, który po raz kolejny zapowiadał będzie konkurs cosplay. Jeden z najbardziej popularnych konwentów w Polsce z pewnością nie zawiedzie jakością! (Podpowiadamy więc, że wciąż można rezerwować wejściówki!)

Logo Animatsuri

Jedno z wydarzeń otoczonych naszym patronatem, Dni Jakuba Wędrowycza rozpoczną się 21.07 w Wojsławicach. Jako impreza skierowana do wszyskich, również zakres atrakcji powinien przypaść do gustu każdemu. Od pokazów iluzji, przez prelekcje, po manipulację ogniem, rzeczy do zobaczenia (i spróbowania - słuchy chodzą że na grillu smażyć się będzie mięsko pierwszej jakości) na pewno nie zabraknie.

Logo Dni Jakuba Wędrowycza

PGL Major 2017 to z pewnością wydarzenie na które fani E-sports czekali z niecierpliwością. Międzynarodowe wydarzenie mające miejsce w Krakowie, na znanej zagorzałym kibicom Tauron Arenie wyłoni najlepszą drużynę graczy w CS:GO. Pula nagród wynosi milion dolarów, a drużyni jest wiele - 21 lipca rozpocznie się więc zacięta walka o chwałę i grube pieniądze, a Wy możecie być tego świadkiem.

Logo PGL Major 2017

Listę atrakcji zamyka Bazyliszek - Fantastyczny Festiwal Gier Bez Prądu 2017. Jak sama nazwa wskazuje, będzie to wydarzenie wszem i wobec głoszące chwałę gier planszowych, larpów oraz innych form integracji bez użycia mediów. Stowarzyszenie Awangarda po raz kolejny zaprasza również ciekawych gości oraz wystawców, którzy być może będą używać telefony pod stołem konferencyjnym, ale z pewnością staną się bratnią duszą gdy wciągniecie w hardkorową sesję chińczyka.

Logo Bazyliszek 2017