Jak Wam mijają wakacje? Już prawie połowa za nami, ale nie martwcie się, to jeszcze nie koniec, lato trwa nadal (choć różnie z nim bywa). Zajrzyjcie do naszego Poniedziałkowego Flasha Konwentowego i sprawdźcie, dokąd warto udać się w ten weekend. Do wyboru macie Jagacon, RyuCon, SkierCon oraz Fornost.

Piąta edycja odbywającego się w Miedzianej Górze Jagaconu i tym razem przygotowała dla uczestników sporo atrakcji. Naprawdę sporo, bowiem w programie znalazło się ok. 300 godzin atrakcji, podzielonych na specjalne bloki tematyczne. Zanurzcie się w fantastykę, zajrzyjcie do świata mangi i anime, a nawet pograjcie w gry, zarówno planszowe, jak i te wymagające prądu. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, nawet w nocy. Pora nocna na Jagaconie to przecież czas na jeszcze więcej atrakcji. Spanie jest dla słabych. A dla odwiedzających jest adres - ul. Kostomłoty Drugie 94.

Jagacon

W smoczym Krakowie najbliższy weekend minie pod znakiem smoczego RyuConu, konwentu idealnego dla wszystkich fanów mangi, anime i oczywiście popkultury Kraju Kwitnącej Wiśni. Trzy dni po brzegi wypełnione atrakcjami, wśród których znajdziecie panele dyskusyjne, prelekcje, konkursy i turnieje, mniej lub bardziej związane z Waszymi ulubionymi seriami. A skoro to konwent, to nie mogło obyć się też bez konkursu cosplay. Na samym konkursie temat się jednak nie zakończy, a to dzięki warsztatom przygotowanym dla wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć lub urozmaicić swoją przygodę z tworzeniem strojów. Gdzie można to wszystko znaleźć? W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 przy ul. Czarnogórskiej 14.

RyuCon

Skierniewice to kierunek, który powinni obrać wszyscy fani fantastyki. I nie tylko oni. Ostani weekend lipca minie tam bowiem pod znakiem SkierConu, który przygotował dla Was dużą dozę fantastycznych atrakcji. Oprócz fantastyki pojawi się tam science-fiction, postapokalipsa, szczypta mangi i anime, a nawet trochę grozy. Nie zabrakło również miejsca dla tradycyjnych turniejów gier planszowych, komputerowych i games roomu. Wszystko po to, by czas spędzony w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej przy ul. Batorego 64C minął Wam jak najlepiej.

SkierCon

Na koniec larp, a konkretnie rozpoczynający się w najbliższą sobotę konwent terenowy Fornost. Tydzień w Łutowcu, w otoczeniu malowniczych formacji wapiennych Jury Krakowsko-Częstochowskiej, to z pewnością wstęp do dobrej zabawy. Inaczej zresztą być nie może, zwłaszcza kiedy czekać na Was będzie tak rozbudowany program. Znajdziecie w nim larpy, gry, konkursy i turnieje, warsztaty, a nawet planszówki. Mniej doświadczeni goście będą mogli skorzystać z wypożyczalni broni i strojów, a przed każdą grą dodatkowo liczyć na dokładne instrukcje. Zwieńczeniem tygodniowej zabawy jest dwudniowa Gra Główna, osadzona w realiach Śródziemia. Jeżeli zatem tydzień z larpem to coś dla Was, zajrzyjcie do Szkoły Podstawowej Fundacji “Elementarz”.

Fornost