Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Szykuje się następny lutowy tydzień pełen pracy. Wydarzenia niby tylko dwa, a jednak to kolejne, z których przywieziemy dla Was materiały! W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy Aicon oraz KOLA - Konferencja Larpowa!

Aicon to świeży projekt organizacji odpowiedzialnej za znany wszystkim Tsuru Japan Festival czy też mniej huczny Mochicon. Ponownie będzie to konwent mangi, anime i popkultury japońskiej, ale w konwencji... miłosnej. Ai (愛) to po japońsku oczywiście Miłość. Jest to więc drugie wydarzenie nawiązujące do święta zakochanych. W planach oczywiście masa atrakcji tematycznych, konkurs cosplay oraz standardowe atrakcje salowe jak DDR czy UltraStar. Co ciekawe, w programie znalazło się sporo miejsca dla LARP-ów, co na imprezach mangowych nie zdarza się często. Ceny wejściówek wahają się od 20 do 50 zł.

Miłosny konwent mangi i anime w Rybniku - Aicon 2019

Konferencja Larpowa (w skrócie KOLA) jest wydarzeniem, na którym pojawia się większość znanych nazwisk związanych ze środowiskiem larpowym. To wydarzenie skierowane do wszystkich tych, którzy chcą zacząć prowadzić LARP-y czy ulepszyć swój warsztat, ale także i dla tych, którzy chcą być jak najlepszymi graczami. Po 6 latach wydarzenie wraca do Wrocławia, gdyż (tak jak Polcon czy KONgres) event co roku zmienia miasto, w którym się odbywa. Dodatkowym atutem i zachętą do obecności jest darmowy wstęp.

KOLA - Konferencja Larpowa we Wrocławiu

Czym są Konwenty Południowe

Konwenty w Polsce

Konwenty Południowe są największą w Polsce redakcją o wydarzeniach popkulturalnych w kraju. U nas znajdziecie najświeższe informacje o konwentach z różnych dziedzin. Początki portalu sięgają roku 2013 kiedy to zaczęliśmy od pierwszych konwentowych relacji i recenzji. Trzon i najważniejszy punkt działania stanowi nasza lista konwentów stanowiąca najobszerniejszy i najbardziej aktualny zbiór eventów odbywających się na terenie Polski. Nasze główne działy to konwenty fantastyki, mangi i anime, gier i e-sportu, gier planszowych czy LARP-y. Dzięki nam możesz też być stale na bieżąco dzięki newsom o wydarzeniach. Strona Konwentów Południowych jest także responsywna, co dodatkowo wspomaga nasza mobilna aplikacja na androida - Kalendarz/Lista Konwentów.

Galerie i fotorelacje z konwentów

Jako dziennikarze, jesteśmy obecni na wielu imprezach, a dzięki sieci fotoreporterów w całym kraju, jesteśmy w stanie wykonywać i publikować zdjęcia z konwentów w formie galerii na naszym Fanpage. W wygodny sposób możecie nawigować po imprezach z podziałem na kolejne lata i miesiące dzięki przejrzystym buttonom. Wystarczy kliknąć by przejść do interesującej nas fotorelacji z wydarzeń.

Recenzje książek, mang i gier planszowych

To nie wszystko. Portal stale się rozwija, co wpływa na otwieranie kolejnych działów. Od 2015 roku piszemy też recenzje książek o tematyce fantastycznej, a niedługo później na naszej stronie pojawiły się także recenzje gier planszowych, mang, systemów RPG i komiksów. Współpracujemy z 37 wydawnictwami co gwarantuje nam często przedpremierowy dostęp do materiałów i szybką recenzję, która podpowie Wam czego możecie się spodziewać.

Wywiady

Na naszej stronie znajdziecie także wywiady ze znanymi oraz debiutującymi cosplayerami czy pisarzami książek. Z racji tematyki portalu przeczytacie u nas także rozmowy z graczami, e-sportowcami i osobami związanymi z branżą gier elektronicznych.