Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Cześć i czołem! Poniedziałkowy Flash Konwentowy o wdzięcznym numerze 122 właśnie wylądował i zawiera informacje o czterech imprezach z bieżącego tygodnia. Jakie to wydarzenia? Spójrzmy.

  1. Konwent multifandomowy Nyskon w Nysie
  2. XIV Dni Jakuba Wędrowycza w Wojsławicach (a jakże!)
  3. Jeden z największych konwentów mangi, anime i popkultury japońskiej – Animatsuri w Warszawuie
  4. Oraz impreza gamingowa w Krakowie – Cracow Game Days 2019

Na pierwszy ogień weźmiemy Nyskon – imprezę bez sprecyzowanego profilu goszczącą osoby z praktycznie każdego fandomu czy grupy zainteresowań. Jest to już trzecia edycja wydarzenia odbywającego się w nyskich fortyfikacjach, więc w pakiecie otrzymujemy ciekawy klimat. Stawkę podbija planowany Bal Strojów Dawnych, na którym zobaczymy piękne balowe suknie i zgrabne fraki czy surduty. Nie zabraknie także bardziej przyziemnych atrakcji, jak prelekcje, konkursy i warsztaty. Dla aktywnych fizycznie zorganizowano turniej Juggera – postapokaliptycznej wersji amerykańskiego futbolu, czy choćby naukę rzucania nożami. A wiecie, co w tym wszystkim jest najlepsze? Cena akredytacji, która wynosi 0 złotych.

Konwent multifandomowy Nyskon w Nysie

XIV Dni Jakuba Wędrowycza to coroczne święto organizowane w Wojsławicach na cześć Jakuba Wędrowycza – postaci wykreowanej przez Andrzeja Pilipiuka. Jakub to znany egzorcysta i bimbrownik, który w niepowtarzalnym stylu wybawia świat z opresji. Cena za wstęp wynosi 20 zł.

XIV Dni Jakuba Wędrowycza w Wojsławicach

W dobie powoli znikających konwentów mangowych te większe są na wagę złota. Stowarzyszenie Animatsuri niezmiennie od lat organizuje swoją flagową imprezę o nazwie takiej samej, jaką nosi samo stowarzyszenie, czyli... Animatsuri. Masa atrakcji związanych z popkulturą japońską, ale nie tylko, gdyż tematy ogólnoazjatyckie także znalazły swoje miejsce w programie konwentu. Ceny wejściówek wahają się w przedziale od 30 do 150 zł w zależności od wybranej opcji, więc musicie sprawdzić cennik na naszej konwentowej liście.

Konwent mangi, anime i popkultury azjatyckiej Animatsuri w Warszawie

To już kolejna edycja Cracow Game Days – nie należy mylić z Cracow Game Spot, który zorganizowano w zeszłym roku. W czasie CGD odbędą się głównie turnieje e-sportowe i wszystko będzie kręcić się wokół tego tematu. Niestety, z informacji na stronie wynika, że obecna edycja może zawierać małą liczbę atrakcji przeznaczonych dla uczestników. Cena biletu wstępu VIP na sam piątek wynosi 69,99 zł, natomiast na sobotę i niedzielę 39,99 zł.

Cracow Game Days

Czym są Konwenty Południowe

Konwenty w Polsce

Konwenty Południowe są największą w Polsce redakcją o wydarzeniach popkulturalnych w kraju. U nas znajdziecie najświeższe informacje o konwentach z różnych dziedzin. Początki portalu sięgają roku 2013 kiedy to zaczęliśmy od pierwszych konwentowych relacji i recenzji. Trzon i najważniejszy punkt działania stanowi nasza lista konwentów stanowiąca najobszerniejszy i najbardziej aktualny zbiór eventów odbywających się na terenie Polski. Nasze główne działy to konwenty fantastyki, mangi i anime, gier i e-sportu, gier planszowych czy LARP-y. Dzięki nam możesz też być stale na bieżąco dzięki newsom o wydarzeniach. Strona Konwentów Południowych jest także responsywna, co dodatkowo wspomaga nasza mobilna aplikacja na androida - Kalendarz/Lista Konwentów.

Galerie i fotorelacje z konwentów

Jako dziennikarze, jesteśmy obecni na wielu imprezach, a dzięki sieci fotoreporterów w całym kraju, jesteśmy w stanie wykonywać i publikować zdjęcia z konwentów w formie galerii na naszym Fanpage. W wygodny sposób możecie nawigować po imprezach z podziałem na kolejne lata i miesiące dzięki przejrzystym buttonom. Wystarczy kliknąć by przejść do interesującej nas fotorelacji z wydarzeń.

Recenzje książek, mang i gier planszowych

To nie wszystko. Portal stale się rozwija, co wpływa na otwieranie kolejnych działów. Od 2015 roku piszemy też recenzje książek o tematyce fantastycznej, a niedługo później na naszej stronie pojawiły się także recenzje gier planszowych, mang, systemów RPG i komiksów. Współpracujemy z 37 wydawnictwami co gwarantuje nam często przedpremierowy dostęp do materiałów i szybką recenzję, która podpowie Wam czego możecie się spodziewać.

Wywiady

Na naszej stronie znajdziecie także wywiady ze znanymi oraz debiutującymi cosplayerami czy pisarzami książek. Z racji tematyki portalu przeczytacie u nas także rozmowy z graczami, e-sportowcami i osobami związanymi z branżą gier elektronicznych.