Słońce, deszcz, burza. Słońce, deszcz, burza...konwenty! I nie tylko one! Już teraz, w poniedziałek, w Naszym Poniedziałkowym Flashu Konwentowym! Dobra, wystarczy tych wykrzykników, pora na konkretny. Konkretnie polecamy Wam zatem Mikon, Mochicon, Japonię Oczami Fana, Orkon oraz Hammurabi Cup.

Mikon to konwent organizowany przez Myślenickie Stowarzyszenie Fantastyki, odbywający się na Polanie Mikołaja. Co czyni go innym od reszty podobnych wydarzeń? Drobny szczegół związany z jego lokalizacją. Mikon odbywa się bowiem pod gołym niebem, a jedyną możliwością noclegu są przygotowane przez organizatorów namioty. Pogoda na najbliższy weekend nie zapowiada się jednak tak źle, dlatego istnieje duża szansa, że będziecie się dobrze bawić w czasie różnorodnych prelekcji, konkursów z atrakcyjnymi nagrodami, a nawet biegu przełajowego. Uczestnicy proszeni są jednak o zabranie sprzętów przeciwdeszczowych. Tak na wszelki wypadek.

Mikon

Mochicon to drugi konwent spod skrzydeł organizacji Tsuru, który jednocześnie odbywa się też w nowej lokalizacji, konkretnie w Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 2 przy ul. Powstańców Śląskich 10 w Bytomiu. Ciepły jak bułeczki, od których wywodzi swoją nazwę, Mochicon zapewni każdemu miłośnikowi mangi i anime wiele godzin rozrywki. W programie znalazło się sporo prelekcji, konkursy w postaci kalambur, wiedzówek i zagadek muzycznych. spotkania z zaproszonymi gośćmi oraz warsztaty artystyczne (m.in. prowadzone przez Mariusza Gosławskiego). Nie zapominajmy również o konkursie cosplay, bez którego praktycznie żaden konwent nie mógłby zostać uznany za w pełni przygotowany. Będzie smacznie, będzie intensywnie i co najważniejsze, nie będzie nudno.

Mochicon

Z Bytomia wędrujemy do Włocławka, bo tam w najbliższy weekend będziecie mogli wziąć udział w wydarzeniu przedstawiającym Japonię oczami fana. Dwudniowy minikonwent poświęcony wszystkiemu co związane z Krajem Kwitnącej Wiśni, w czasie którego weźmiecie udział w panelach i konkursach, podyskutujcie na tematy związane z kulturą Dalekiego Wschodu i wspólnie zgłębicie interesujące Was kwestie. Dla bardziej odważnych przewidziany został także turniej walki na miecze. Po wszystkim zaś warto udać się do gamesroomu. Wszystkich zainteresowanych kierujemy na ulicę Łęgską 28, konkretnie do Centrum Kultury Browar B.

JOF

Znalazło się też coś dla fanów gier. W najbliższą sobotę powinni oni zajrzeć do restauracji Hammurabi, znajdującej się przy Placu Miejskim w Ełku, gdzie zorganizowany zostanie pierwszy turniej dla osób powyżej 18 roku życia. Do wyboru macie dwie gry: FIFA 17 oraz Tekken 7, a dla zwycięzców przewidziane zostały ciekawe nagrody. Jako bonus dodamy jeszcze, że każdy zarejestrowany gracz otrzyma zniżkę na alkohol.

Hammurabi Cup

A teraz czas na larp. Jedziemy do Łutowca na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, gdzie od 15 do 29 lipca odbywać się będzie Orkon. Fani fantastyki przybywają na Jurę już od 25 lat, korzystając z okazji by choć na chwilę stać się częścią swoich ulubionych historii. Dwa tygodnie to naprawdę sporo czasu, dlatego wszyscy uczestnicy, niezależnie od wieku czy poziomu doświadczenia, będą mieli okazję wziąć udział w wielu grach terenowych, salonowych, fabularnych lub planszowych. Chcesz poszerzyć już posiadaną wiedzę? A może chcesz nauczyć się czegoś nowego? Dobrze trafiłeś, bowiem Orkon to także praktyczna nauka rzemiosła i sprawnego posługiwania się bronią białą. Długoletnie tradycje oraz urokliwy krajobraz formacji wapiennych sprawiają, że konwent co roku przyciąga setki fanów fantastyki, spośród których wielu traktuje go jako sposób na niezapomniane wakacje.

Orkon