No hej, zima ściska mocno? Śnieżek skrzypi pod butami? Na rozgrzanie mamy dla Was kolejne wydanie Poniedziałkowego Flasha Konwentowego, w którym znalazło się miejsce na Nordcon, LubLarp Festiwal, East Games United i krakowski XmasCon. Gdzie wybierzecie się tym razem?

Na początek XXXI Nordcon, który potrafi się bardzo dobrze kamuflować. Trzydniowe spotkanie dla wszystkich fanów fantastyki, gdzie o ulubionych tytułach i uniwersach będziecie mogli podyskutować siedząc w wodzie. Wszystko za sprawą możliwości bezpłatnego korzystania z parku wodnego, w którym znajdują się 3 baseny, zjeżdżalnia, rwąca rzeka, brodzik dla dzieci, jacuzzi i zespół saun. Przygotowano też specjalny kącik dla najmłodszych. Na tym zabawa jednak się nie kończy, bowiem czekać na Was będą również larpy, sesje RPG i gier planszowych oraz spotkania z gośćmi. Wystarczy, że w dniach 7-10 grudnia odwiedzicie Jastrzębie Zdrój, a konkretnie Primavera Conference & Spa przy ul. Rozewskiej 40/42.

Nordcon

Odbywający się od 2014 roku Festiwal LubLarp to z kolei gratka dla amatorów wczuwania się przygotowane role i światy. Do tej pory na festiwal składało się 5 gier, najlepiej nagradzanych lub ze sprawdzonymi scenariuszami. W tym roku organizatorzy planują zmienić nieco konwencję i przede wszystkim zwiększyć ilość scenariuszy. Gracze będą mogli wybierać spośród kilkunastu LARP-ów, spośród których każdy charakteryzować się będzie innym poziomem trudności, czasem trwania i... pikanterią. Zbyt dużo zdradzić jednak nie możemy, dlatego odwiedźcie w ten weekend Centrum Spotkania Kultur przy Placu Teatralnym 1, oczywiście w Lublinie.

LubLarp

East Games United to impreza łącząca esport z fantastyką, która organizowana jest w Białymstoku od 2008 roku. Tym razem gracze staną w szranki w turniejach CS:GO, League of Legends, Starcraft II, Hearthstone, FIFA 18 oraz Tekken 7, zatem jak widać nudno nie będzie. Jakby tego było mało, East Games United to także arena zmagań Game Jam, czyli zawodów w błyskawicznym tworzeniu gier. Biorące udział zespoły w czasie 30-godzinnej sesji muszą odpowiednio gospodarować czasem i jak najlepiej dopieścić swoje tytuły przed pokazaniem ich światu. Nie ma też mowy o wcześniejszym przygotowaniu, bowiem temat przewodni ujawniony zostanie dopiero na samym początku konkursu. Jeżeli również i Wy chcecie poczuć te emocje, koniecznie wpadnijcie na Kampus Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Konstantego Ciołkowskiego 1K.

EGU

Kończymy w Krakowie, gdzie czeka na Was kolejna edycja zwariowanego Xmasconu. Organizowany przez FUN Cube, najbardziej świąteczny konwent roku, to doskonała okazja by poznać nowych ludzi i wejść wesoło w ten piękny grudniowy klimat. Przybywajcie do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 przy ul. Czarnogórskiej 14, bo z pewnością dla nikogo nie zabraknie atrakcji. Atrakcji, które kręcić się będą wokół kultury Dalekiego Wschodu, ze szczególnym uwzględnieniem Japonii. Odpowiadać za nie bedą m.in.: Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ, NanoKarrin, czy Magnum’s Team, dlatego możecie być pewni, że uczucie nudy nie zakłóci Wam pobytu. Znalazło się też miejsce na cosplay i świąteczne konkursy, przez co jeszcze lepiej poczujecie zbliżające się Święta.

XmasCon