Drugi weekend września obrodził w konwenty i inne imprezy fantastyczne. Dzisiaj mamy do opisania aż osiem różnych imprez. Większość z nich znajduje się na Śląsku, co jest kolejnym ewenementem — czyżby Śląsk stawał się konwentowym zagłębiem Polski? Ale do rzeczy.

Stalker Silesia 2017 odbędzie się w Grodźcu od 14 do 17 września. Minikonwent utrzymany w postapokaliptycznej konwencji koncentruje się wokół gry terenowej, nie zabraknie jednak części konwentowej, w której wszystkie atrakcje są utrzymane w klimacie konwentu. Dowiemy się na niej więc co nieco o broni, mechanice larpowej oraz grach piwnych.

Piętnaste Zamojskie Spotkania z Fantastyką (od 15 do 17 września) zapowiadają się dosyć klasycznie, chociaż jedną z mocniejszych atrakcji piątku może być panel o potencjale literackim tkwiącym w Lubelszczyźnie. W niedzielę warto zaś wybrać się na kolektywne omawianie teorii spiskowych związanych z akcją Gry o Tron.

Jubileuszowe 15. Zamojskie Spotkanie z Fantastyką - Konwenty Południowe

Również od 15 do 17 września, ale za to w Łodzi, odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier, a konkretniej dwudziesta ósma edycja. Prawdziwa gratka dla wszystkich fanów komiksów, prawdopodobnie też dobra okazja do debiutu i nawiązania nowych kontaktów dla tych, którzy widzą w rysowaniu komiksów przyszłość dla siebie.

28. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi - Konwenty Południowe

W Zielonej Górze z kolei od 15 do 17 września można bawić się na Bachanaliach Fantastycznych. Z uwagi na to, że Zielona Góra dla niewielu jest po drodze i same koszty dojazdu do tego miasta mogą być ogromne, organizatorzy parę edycji temu ogłosili, że wejście na konwent będzie darmowe. Tak jest i tym razem. Jednakże, mimo tego, że już tak blisko do XXXI edycji konwentu, na stronie wciąż nie ogłoszono programu imprezy.

Bachanalia Fantastyczne 2017 - Konwenty Południowe

15 września wracamy do Zabrza na Silesia by night 2017, czyli jeden z bardziej nietypowych konwentów w Polsce. Całość polega na całonocnym graniu w kopalni Guido. W ofercie różnorodne gry planszowe 320 metrów pod ziemią. Brzmi atrakcyjnie, a wejściówka kosztuje tylko 10 złotych.

Silesia by night 2017 - Konwenty Południowe

Dzień później zaczynają się dwudniowe IX Chrzanowskie Dni Fantastyki (od 16 do 17 września). Oprócz klasycznego programu konwentowego, można tutaj spodziewać się rozstrzygnięcia IX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego na Opowiadanie Fantastyczne „Pigmalion Fantastyki”. 

IX Chrzanowskie Dni Fantastyki - Konwenty Południowe

Z kolei Białystok proponuje Podlaski Festiwal Anime, przemianowany także na Festiwal Duchów. Połączenie na pierwszy rzut oka nie jest szczególnie oczywiste, ale w trakcie konwentu wszystko powinno stać się jasne. Jedną z ciekawszych rzeczy w Białymstoku będzie market, na którym fani anime i mangi będą mogli się wymienić zalegającymi szpargałami związanymi z tematyką japońską, anime, etc.

Podlaski Festiwal Anime 6 - Konwenty Południowe 

16 września można zajrzeć jeszcze do Lublina, gdzie odbędzie się druga edycja Historykonu. Wbrew nazwie, chodzi o kolektywne granie w gry planszowe, które można na miejscu wypożyczyć z trzystu różnych tytułów, które będą dostępne. Dobry pomysł na sobotni relaks.

Historykon 2 - Konwenty Południowe