Imladris XVI oraz HarryCon 2017 to dwie propozycje, które przygotowaliśmy dla Was na najbliższy weekend. Będzie magicznie i będzie fantastycznie, a szczegóły tradycyjnie poznacie zaglądając do naszego Poniedziałkowego Flasha Konwentowego.

Szesnasta edycja smoczego konwentu prosto z Krakowa i tym razem przygotowała dla Was sporo atrakcji. Znalazły się wśród nich takie perełki, jak historia Templariuszy, prelekcja o broni atomowej, a także przedstawienie możliwych konsekwencji jej użycia. Do tego sporo ciekawostek z pogranicza historii i fantastyki. By jednak nie było zbyt strasznie, na miejscu będziecie także mogli wziąć udział w konkursach i turniejach, poćwiczyć swoje pisarskie rzemiosło na specjalnych warsztatach, a nawet nauczyć się robić zabawki. Czymże jednak byłby Imladris bez sesji LARP i RPG? Tutaj naprawdę będzie w czym wybierać, a w przerwie naturalnie przyjdzie czas na dyskusje. Nie zapomniano także o games roomie. Nie zwlekajcie zatem i jeżeli w najbliższy weekend planujecie odwiedzić Królewskie Miasto, zajrzyjcie do Gimnazjum nr 2 przy ul. Studenckiej 13.

Imladris

Natomiast, jeżeli nie tak dawno temu odkrywaliście wraz z trójką przyjaciół sekrety Szkoły Magii i Czarodziejstwa, rozkoszowaliście się słodkościami w Hogsmeade lub szukaliście fantastycznych bestii, koniecznie udajcie się w najbliższą sobotę do Gminnego Domu Kultury i Sportu w Ostaszewie. HarryCon 2017 to gratka dla każdego fana świata wykreowanego przez J.K. Rowling, w czasie którego weźmiecie udział w wielu magicznych prelekcjach i dyskusjach, sprawdzicie swoją wiedzę i umiejętności w ciekawych konkursach i zdobędziecie nowe umiejętności w czasie warsztatów. Pojawi się też fotobudka, sklepy z gadżetami i oczywiście… wiele przysmaków.

HarryCon